ODHALTE SVŮJ INSTIKT ECO ŘIDIČE

Soutěž Optifuel Challenge, kterou značka Renault Trucks pořádá od roku 2012, dokazuje její závazek podporovat řidiče při hospodárné jízdě a její globální přístup při snižování spotřeby paliva vozidel hned od první obrátky. 3 000 řidičů reprezentujících 2 300 společností z 29 různých zemí se zapojilo do posledního ročníku soutěže.

 

JAK SE MOHU ZÚČASTNIT?

 

Národní kolo probíhá od 1.3. do 30.8. 2019 a je otevřeno stávajícím zákazníkům Renault Trucks s vozidly modelové řady T Euro 6, kteří se do soutěže registrují prostřednictvím online formuláře na adrese www.truckdriverclub.cz. Hodnocení jednotlivých účastníků bude prováděno pomocí systému Optifleet, který je aktivován ve vozidle soutěžící dopravní společnosti. Řidič, který na základě stanovených kritérií dosáhne nejlepšího hodnocení, postoupí jako český šampión v hospodárné jízdě do mezinárodního finále. Kritéria hodnocení:

  • Vypočítaný volný dojezd v km
  • Neúsporná jízda v % litrů
  • Neúsporná jízda v l/100km
  • Překročení rychlosti
  • Poměr brzdění a zastavení

Vítěz mezinárodního finále získá Renault Trucks T High 2019.

 

Řidič, který se stane národním šampiónem v hospodárné jízdě bude reprezentovat Českou republiku na mezinárodním finále v říjnu letošního roku. Vítěze mezinárodního finále získá nový Renault Trucks T High 2019.

Renault Trucks T High 2019 dosahuje o 3% nižší spotřeby paliva v porovnání s předchozí generací. Ve spojení se soutěží Optifuel Challenge dokazuje závazek francouzského výrobce: neustále zlepšovat energetickou účinnost jeho vozidel.

 

 

Optifleet: Roční úspora na jednom vozidle až 5 000€

Optifleet, řešení pro správu vozového parku „na klíč“, které máte stále po ruce. Různé moduly umožňují vedoucím vozových parků řídit jejich aktivity v reálném čase a mít tak pod kontrolou největší náklady. Mohou sledovat spotřebu svých vozidel (Check), lokalizovat polohu vozidel v reálném čase (Map), sledovat v reálném čase dobu jízdy a odpočinku, stahovat a zálohovat paměť tachografu a karty řidiče. Moduly Optifleet Check a Map jsou aktivovány se souhlasem zákazníka u všech nových vozidel po dobu čtyř let.