Aktuality


 

26.02.2018

20 MODELŮ T A D PRO OMEGA SERVIS HOLDING A.S.

PŘEDÁVKA VOZIDEL

Společnost OMEGA SERVIS HOLDING a.s. v nedávné době rozšířila svůj vozový park o 20 vozidel modelových řad D a T. Jde vůbec o první dodávku modelů značky Renault Trucks této české společnosti, která je součástí francouzské nadnárodní skupiny Group Charles André GCA

Flotilu předaných vozidel dálkové řady T tvořilo 15 podvozků T 440 v konfiguraci 6x2 s valníkovou nástavbou Wecon a tahač T 440 v konfiguraci 4x2.  Modely jsou vybaveny inovovaným motorem DTI 13 se systémem vstřikování common rail o výkonu 440 k, prediktivním systémem změny převodových stupňů Optivision, který je propojen s GPS, sadou Fuel Eco (bez režimu power, systém eco cruise control
s režimem Optiroll, vypínatelný kompresor vzduchu, čerpadlo řízení s proměnným průtokem a automatické zastavení motoru), adaptivním tempomatem nebo ukazatelem zatížení náprav a systémem Optifleet pro správu vozového parku „na klíč.“

Distribuční řadu zastupovaly podvozky D 10 LOW v konfiguraci 4x2 s motorem DTI 5 o výkonu 210 k s valníkovou nástavbou Wecon, D 16 MED v konfiguraci 4x2 s motorem DTI 8 o výkonu 250 k s valníkovou nástavbou Wecon a hydraulickou rukou Palfinger, D 18 WIDE v konfiguraci 4x2 s motorem DTI 8 o výkonu 320 k s valníkovou nástavbou Wecon a konečně D 18 WIDE v konfiguraci 4x2 s motorem DTI 11 o výkonu 380 k s valníkovou nástavbou Wecon a hydraulickou rukou Palfinger.

Tahače a podvozky modelových řad T a D byly dodány společně s prodlouženou zárukou Securi Maxi v délce trvání 3 let a projezdem 330 000 km. Servisní služby těchto vozidel podle potřeby zajistí Volvo Group Truck Centra v Ostravě a Brně.

Vozidla budou zajišťovat rozvoz produktů koncernu Linde Group, který se zabývá výrobou a prodejem technických, medicinálních a speciálních plynů a příslušenství.

„Naše společnost dlouhodobě testovala dva tahače řady T a jejich dosažené výsledky měly rozhodující vliv na volbu vozidel Renault Trucks při plánovaném rozšiřování našeho vozového parku“, řekl Ing. Pavel Žurek, ředitel společnosti OMEGA SERVIS HOLDING a.s.

Další rozšíření vozového parku společnosti je naplánováno na letošní březen, kdy si převezme šest tahačů T 480 a model T480 Pusher 6x2.

OMEGA SERVIS HOLDING a.s.

Společnost OMEGA SERVIS HOLDING a.s. byla založena v roce 1992 jako česká rodinná firma se zaměřením na přepravu nebezpečných látek ADR. Během své 25. leté existence se stala největším českým provozovatelem cisternové a kontejnerové dopravy.
Od roku 2012 je společnost součástí francouzské nadnárodní skupiny Group Charles André GCA a její vozový tvoří více než 100 vozidel. 16 modelů řady T a 4 modelů řady D jsou vůbec první zástupci francouzského výrobce ve flotile společnosti OMEGA SERVIS HOLDING a.s.