Aktuality


 

08.12.2016

D WIDE CNG S HORIZONTÁLNÍM VÝFUKEM

pro společnost STAF

Renault Trucks dodal v předpremiéře společnosti STAF, zabývající se přepravou potravin a chlazeného zboží, model D WIDE CNG Euro 6 s horizontálním výfukem. Toto vozidlo určené pro distribuční obory využívá k pohonu zemní plyn nebo bioplyn a bude uvedeno do prodeje na počátku roku 2017.

Společnost STAF, jejímž oborem podnikání je přeprava potravin a chlazeného zboží si převzala první vozidlo Renault Trucks D WIDE CNG Euro 6 19T s horizontálním výfukem. Tento model bude uveden do prodeje na počátku roku 2017.

Renault Trucks D WIDE CNG Euro 6 umožňuje stejně jako jeho dieselový protějšek snadnější montáž nástaveb a zařízení, díky absenci vertikálního výfuku mezi kabinou a nástavbou. Jeho motor Euro 6 NGT9 s 6 válci a zdvihovým objemem 8,9 l vyvine výkon 320 k a ke svému pohonu může využívat jak zemní plyn tak i bioplyn (biometan).

Takto připravený D WIDE CNG bude dokonale splňovat požadavky distribučních oborů spojených s přepravou zboží s řízenou teplotou v městském prostředí. Časté nastupování a vystupování z kabiny je ulehčeno díky snadnému přístupu do kabiny pomocí dvou schůdků; menší poloměr zatáčení zvyšuje ovladatelnost vozidla. Automatická převodovka Allison poskytuje řidiči více pohodlí, který se tak může plně soustředit na dění na silnici. D WIDE CNG je vybaven hydraulickým retardérem, který společně s automatickou převodovkou přispívá k delší životnosti celého brzdového systému a zvláště pak brzdových destiček.

Společnost STAF si převzala podvozek 4x2 19T, který je opatřen chladící nástavbou o objemu 51 m3 se 100 % elektrickým systémem Frigoblock, který snižuje hluk a škodlivé emise chladícího agregátu.

Renault Trucks D WIDE CNG s horizontálním výfukem bude uveden do prodeje v roce 2017 společně s dalším vybavením jako je tempomat, přední pneumatické pérování a další různé doplňky kabin řady D WIDE.

Renault Trucks D WIDE CNG s horizontálním výfukem se představil také na stánku Renault Trucks v rámci výstavy zařízení, technologií a služeb pro životní prostředí Pollutec v Lyonu od 29. listopadu do 2. prosince 2016.