Aktuality


 

14.03.2016

OPTIFLEET SI ZÍSKAL ČESKÉ DOPRAVCE

Správa vozového parku

Renault Trucks dodává svým zákazníkům společně s novými vozidly rozsáhlou nabídku služeb a dopravních řešení.  Mezi českými dopravci roste zájem především o systém Optifleet – řešení pro správu vozového parku, který aktuálně monitoruje více jak 1 000 jejich vozidel nové modelové řady.

Systém Optifleet nabízí dopravcům řešení pro správu vozového parku na klíč, které jim umožní snížené provozních nákladů a roční úsporu na jednom vozidle až 5 000€ ročně. Návratnost investice této služby je do 3 měsíců. Všechna vozidla Renault Trucks Euro 6 dálkové, těžké stavební a stavební modelové řady jsou vybavena systémem Optifleet již ve výrobě.

Optifleet v sobě kombinuje elektronickou kalkulačku instalovanou ve vozidle, telekomunikační systém pro přenos dat a internetovou stránku, kde jsou všechny informace k nahlédnutí. Obsahuje 4 moduly. Check  pro sledování technických dat vozidla na dálku s cílem snížit jeho spotřebu paliva. Drive pro získání informací v reálném čase o době řízení, umožňuje nastavovat a stahovat údaje z tachografu a karty řidič. Map lokalizuje vozidlo v reálném čase a konečně Link, který zprostředkuje komunikaci s řidičem.

„Od uvedení nové modelové řady v roce 2013 využívá služeb Optifleetu více jak 1000 vozidel Renault Trucks českých dopravců. Počet vozidel, ve kterých byl systém aktivován, vzrostl meziročně o 100%, což je úctyhodný nárůst a svědčí o snaze našich zákazníků maximálně využívat nástrojů, které jim pomohou redukovat provozní náklady. Systém jim poskytuje zpětnou vazbu o provozu vozidel na základě konkrétních dat, která jim umožní snadné vyhodnocení a porovnání. Umožňuje lokalizovat jedno nebo více současně, čímž přispívá k lepší produktivitě vozového parku a snížení provozních nákladů. Optifleet je propojen s řadou logistických firem jako například DHL, Gefco, LKW Walter, TimoCom nebo Arcelor Mittal, “ dodal Vít Jurajda Optifleet Manager, Volvo Group Czech Republic, s.r.o.