Aktuality


 

22.01.2020

PIERRE JEAN VERGE SALAMON NOVÝ GENERÁLNÍ ŘEDITEL RENAULT TRUCKS ČR A SR

V rámci probíhajících změn a implementace nové organizační struktury pro značku Renault Trucks na evropských trzích, byl Pierre Jean Verge Salamon jmenován k 1. lednu 2020 do funkce generálního ředitele Renault Trucks pro Českou republiku a Slovensko.

Znovu po letech byla vytvořena organizační struktura na čele s generálním ředitelem, která bude výhradně určena pro zákazníky Renault Trucks. Našim cílem v prvé řadě jejich spokojenost. Renault Trucks je značkou, která je svým zákazníkům na blízku a je jim opravdovým partnerem v každodenním podnikání. Nabízí jim prověřené a uživatelsky přívětivé technologie a ekonomická řešení, která odpovídají jejich potřebám a to s podporou silné globální skupiny Volvo.

Nový vítr do plachet

Naše vozidla jsou praktická, výkonná a pohodlná. Chceme budovat společně s našimi zákazníky silné a dlouhotrvající vztahy. Jsme připraveni naslouchat jejich potřebám a očekáváním, na která chceme reagovat inovativní nabídkou řešení a služeb. Zaměříme se důkladněji na celkovou nabídku, která bude zahrnovat nejen samotný nákup vozidla nebo nabídku servisních služeb, ale také sledování nákladů po celou dobu provozního cyklu vozidla. Tím vším je chceme přesvědčit, že volba značky Renault Trucks byla volbou správnou,“ říka nový generální ředitel Pierre Jean Verge Salamon.

Pro Pierre Jeana Verge Salamona jsou v nové funkci největší výzvou lidé. „Všechno je totiž o lidech. Můžete mít všechno na světě, ale pokud kolem sebe nemáte ty správné lidi, nemůžete se nikam posunout. Náš business je o lidech – od mechaniků, přes přijímací techniky, obchodníky až po management. Ti všichni by měli dobře znát a chápat naše vize a cíle. Pouze  s motivovanými, odhodlanými a zapálenými kolegy můžeme dosáhnout cíle, kterým je pro nás spokojený zákazník. On y va  - Jdeme na to!“

Pierre Jean Verge Salamon (46)

působí ve Volvo Group více než 15 let. Převážnou část kariéry strávil na asijském kontinentě na různých manažerských pozicích pro značky Renault Trucks, Volvo Trucks a UD Trucks v Thajsku, Indonésii, Indii a naposledy v Japonsku.

Narodil se v Kanadě, ale vyrůstal ve francouzském městě Toulouse. Jeho velkým koníčkem je ragby, kterému se aktivně věnoval téměř 25 let. Je ženatý a s manželkou Celine vychovává tři děti Mathildu (16), Lazara (13) a Horaca (6). S rodinou žije v Praze.

Profesní kariéra

2004 – 2007 – Sales manager Renault Trucks pro nástavbáře
2007 – 2008 – Obchodní ředitel Renault Trucks pro Honkong, Tchajwan, Vietnam a Indonésii
2008 – 2011 – Obchodní a marketingový ředitel Renault Trucks & Volvo Trucks & UD Trucks Indonésie
2012 – 2015 – Generální ředitel Renault Trucks & Volvo Trucks & UD Trucks  Indonésie
2015 – 2016 – Generální ředitel  Volvo Trucks Indie
2017 – 2019 – Senior Viceprezident pro mezinárodní prodej UD Trucks se sídlem v Japonsku, včetně trhů v Austrálii, Singapuru, Hongkongu, Jižní Africe, na Novém Zélandu a Blízkém východě