Aktuality


08.10.2014

RENAULT TRUCKS T OPTIFUEL

GLOBÁLNÍ PŘÍSTUP PŘI SNIŽOVÁNÍ SPOTŘEBY PALIVA

Renault Trucks T je nyní k dispozici ve verzi Optifuel. Globální přístup přispívající ke snižování spotřeby už od prvního kilometru v sobě spojuje kvality řady Renault Trucks T, jejích aerodynamických prvků, inteligentních technologií a vybraných služeb.

Provozní náklady tvoří jednu z nejvýznamnějších položek výdajů dopravců, proto se Renault Trucks zaměřil při vývoji řady T na úspory ve spotřebě paliva. Tomuto cíli byl podřízen unikátní design kabiny i každého prvku pohonného ústrojí vozidla, tak aby se toto vozidlo svému majiteli skutečně vyplatilo.

Renault Trucks průkopník na poli snižování spotřeby paliva pokračuje ve svém úsilí zahájeném v roce 2009, kdy představil model Renault Premium Optifuel, a dnes u příležitosti konání IAA 2014 uvádí na trh sérii Renault Trucks T Optifuel, která v sobě snoubí vozidlo vybavené těmi nejpokročilejšími technologiemi a nabídku specializovaných služeb. Díky globální nabídce Renault Trucks T Optifuel dopravce dosahuje nízké spotřeby paliva už od prvního kilometru jízdy a po celou dobu provozu vozidla.

Být efektivním z hlediska spotřeby paliva znamená mít především správně nakonfigurované vozidlo. Renault Trucks T Optifuel v nabídce ve dvou variantách DTI 11 o výkonu 430 k a DTI 11 o výkonu 460 k, je sériově vybaven kompletní sadou aerodynamických prvků (střešní a boční spojlery, integrované deflektory v optickém bloku, rozšíření dveří, mezinápravové kryty) pro usměrnění a lepší obtékaní vzduchu. Vozidlo je dále sériově vybaveno balíčekm inteligentních technologií Fuel eco (bez režimu power, systém eco cruise control s režimem Optiroll, vypínatelný kompresor vzduchu, čerpadlo řízení s proměnným průtokem, automatické zastavení motoru). Maximální rychlost vozidla je ve výchozím nastavení omezena na 85 km/h.

Renault Trucks T Optifuel je vybaven množstvím hliníkových prvků (vzduchojemy, palivové nádrže, kola) pro optimalizaci své hmotnosti. V neposlední řadě je vozidlo vybaveno pneumatikami s nízkou úrovní valivého odporu.

K trvalému snížení spotřeby paliva však pouze optimálně nastavené vozidlo nestačí. Proto je Renault Trucks T Optifuel dodáván spolu se školením hospodárné jízdy a se softwarem pro sledování a analýzu stylu jízdy řidičů (Optifuel Programme).

Školení hospodárné jízdy, nepostradatelné pro dosažení dlouhodobých úspor při spotřebě paliva, je vedeno instruktory z Renault Trucks a realizováno ve vozidlech zákazníků během jejich každodenního provozu. Software Optifuel Infomax umožňuje jednotlivě analyzovat více než 70 kritérií spotřeby paliva u vozidla a snadno identifikuje oblasti, ve kterých by řidiči měli zlepšit svůj styl řízení.

S Optifuel Programme jsou řidiči součástí chodu své firmy a aktivně se podílejí na snižování spotřeby paliva svého vozidla. Toto spojení vyškolených řidičů a optimalizovaných vozidel umožňuje dopravcům skutečně efektivní využívání jejich vozového parku, díky čemuž mohou rychle a natrvalo snížit své provozní náklady.

Za účelem dalšího snižování spotřeby paliva vozidel a tím zvýšení své rentability si dopravce může na přání aktivovat produkt Optifleet, řešení pro správu vozového parku Renault Trucks. Tento program, nabízený ve formě čtyř modulů, umožňuje dopravci zjišťovat v reálném čase přesnou polohu svých vozidel (modul Map), sdílet na dálku technické údaje (modul Check) a sbírat informace o době jízdy a archivovat data (modul Drive). Díky Optifleet je řidič trvale v kontaktu se svou základnou a může komunikovat prostřednictvím elektronické pošty (modul Link).

V neposlední řadě jsou zákazníkům k dispozici servisní smlouvy Start&Drive pro zajištění stálé výkonnosti vozidla po celou dobu jeho provozu.

(Undefined constant : MOBILE_A_VOIR_AUSSI)