Aktuality


 

23.10.2019

SLOVENSKO SE V LYONU STALO VÍTĚZEM SOUTĚŽE OPTIFUEL CHALLENGE

16. října 2019 se v Lyonu utkalo 25 řidičů z 25 zemí v rámci mezinárodního finále soutěže v hospodárné jízdě Optifuel Challenge, jejíž pátý ročník značka Renault Trucks v letošním roce pořádala. Slovenský zástupce František Oravec se stal vítězem finálového klání, před druhým Piotrem Krahelem z Polska ze společnosti Concept Cargo Logistics a třetím Pascalem Bosserem z Francie ze společnosti Transports Rollin.

Soutěž byla rozdělena do dvou částí: v té první vyplňovali finalisté teoretický test, který prověřil jejich znalosti v hospodárně jízdě a tvořil 10% finálové známky.  Ve druhé části finále soutěžící usedli za volanty modelů Renault Trucks T 480 verze 2019, aby změřili své síly během jízdy na vytyčené trase v běžném provozu, která trvala cca 40 minut.

František Oravec, řidič a současně spolumajitel stejnojmenné rodinné firmy se stal nejlepším řidičem v hospodárné jízdě pro rok 2019, který pro svoji společnost získal hlavní cenu v podobě tahače Renault Trucks T 480 verze 2019 společně s voucherem v hodnotě 6 000€ na nákup zboží dle vlastního výběru. Polskému řidiči Piotru Krahelovi ze společnosti Concept Cargo Logistics patřila druhá příčka a s ní spojená cena, kterou byl voucher v hodnotě 3 000€ na nákup zboží dle vlastního výběru. Na třetím místě se umístil francouzský řidič Pascal Bosser ze společnosti Transports Rollin, který získal voucher v hodnotě 1 500€  na nákup zboží dle vlastního výběru.

Speciální cenu "fair play" získal Nabil Bedreddine z Alžíru, ze společnosti TerrenoTrans za své neutuchající nadšení a šíření dobré nálady v průběhu celé soutěže.