Článek

7 klíčových bodů při přechodu na elektrická nákladní vozidla

Elektromobilita

Renault Trucks E-Tech range

Abychom dopravním a distribučním společnostem pomohli s přechodem na elektromobilitu v naprostém klidu, vytvořili jsme seznam 7 klíčových bodů, které je dobré zvážit před konečným rozhodnutím. Byly připraveny odborníky Renault Trucks na základě zpětné vazby uživatelů elektrických vozidel.

 

1. OVĚŘTE SI ZDA JE ELEKTROMOBILITA VHODNÁ PRO VAŠE PODNIKÁNÍ

Jakou vzdálenost ujedou vaše vozidla za den, vracejí  se do firmy  na konci dne, operujete v centrech měst  s omezeným přístupem, vaše dodávky provádíte ve dne nebo v noci, můžete získat dotaci?  ... Než přejdete na elektrická nákladní vozidla, je třeba si zodpovědět mnoho otázek. To však není problém, protože obchodní zástupce Renault Trucks je připraven vám pomoci a poradit vám při výběru elektrického vozidla, která bude nejlépe vyhovovat vašim potřebám.

2. ZVOLTE SPRÁVNÝ TYP ELEKTRICKÉHO VOZIDLA

V závislosti na přepravovaném nákladu, hmotnosti vozidla, trasách, povětrnostních podmínkách, požadavcích na dojezd, době nabíjení baterie a faktorech celkových nákladů na  provoz vozidla je k dispozici několik typů elektrických vozidel. Každé z nich má svůj vlastní optimální provozní scénář a proto je tu Renault Trucks, který vám pomůže s analýzou vašich konkrétních podmínek použití. 

3. ZVOLTE OPTIMÁLNÍ NABÍDKU FINANCOVÁNÍ

Náklady na pořízení elektrického vozidla ovlivňují finanční modely dopravních společností! Dobrou zprávou však je, že tento dopad lze vyrovnat pomocí vhodné formy financování: standardní úvěr, finanční nebo operativní leasing atd.

4. POUŽÍVEJTE NEJVHODNĚJŠÍ SYSTÉM NABÍJENÍ BATERIE

Elektrické vozidla Renault Trucks lze dobíjet velmi jednoduše pomocí běžné elektrické zásuvky (pro Renault Trucks Master E-Tech) nebo třífázové průmyslové zásuvky (pro modely D a D Wide E-Tech). Doba nabíjení se pohybuje  mezi šesti a dvanácti hodinami a méně než dvě hodiny pomocí rychlonabíjecí stanice, kterou si můžete nechat instalovat ve svých prostorách ve spolupráci  s našimi autorizovanými partnery. Všechna naše nákladní vozidla jsou také plně kompatibilní s veřejnými nabíjecími stanicemi. 

7 KEY POINTS TO CONSIDER WHEN SWITCHING TO ELECTRIC TRUCKS

 

5. POMOZTE SVÝM ŘIDIČŮM ADAPTOVAT SE NA JÍZDU S ELEKTRICKÝM VOZIDLEM

Provoz elektrického nákladního vozidla není obvykle problémem pro řidiče, z nichž většina velmi ráda přechází na elektrický pohon. Přesto jsou k dispozici naši školitelé, kteří jsou připraveni poskytnout podporu v rámci techniky hospodárné jízdy nebo optimalizace dojezdu (jemné zrychlení, rekuperační brzdění atd.) 

6. VOLBA VHODNÉ NÁSTAVBY

S ohledem na použití vozidla, nabízí Renault Trucks velké množství předpříprav, které zjednodušují montáž nástaveb a instalaci potřebného zařízení ať už se jedná o chladicí nástavbu, hydraulickou ruku nebo komunální nástavbu. Jsme připraveni pomoci s výběrem správného řešení a dodavatele nástavby.

7. PRODLUŽTE  ŽIVOTNOST AKUMULÁTORŮ

Tento poslední bod je zásadní pro každodenní provoz jakékoli přepravní společnosti: každé elektrické nákladní vozidlo musí poskytovat plný výkon bez ohledu na stáří akumulátoru. Proto smlouvy Renault Trucks zaručují, že akumulátory vozidel si udrží až 80% své energetické kapacity (pro řady D a D Wide E-Tech) po celou dobu trvání smlouvy. A to nemůže nabídnout žádný jiný výrobce! 

7 key points to switch to electric trucks teaser

Download the checklist and get ready to switch to Electric!

Set canonical URL
Off