Řada E-Tech

Dojezd elektrických nákladních a užitkových vozidel

Off
p041019

Výpočet dojezdu elektrického nákladního nebo užitkového vozidla

Renault Trucks vás podpoří v každé fázi přechodu na elektromobilitu díky nástrojům, které vám umožní vypočítat vzdálenost, kterou můžete ujet v závislosti na způsobu využití vozidla. Vyzkoušejte náš simulátor a během několika kliknutí si můžete vypočítat předpokládaný dojezd vašeho budoucího vozidla v závislosti na jeho použití, prostředí, teplotě a procentuálním zatížení.

Model

Použití

Přeprava

Teplota : 0°

Zatížení : 50%

Na základě uvedených kritérií, je předpokládaný dojezd vašeho vozidla:

0km
km
450km

Uvedený dojezd závisí na individuálním použití vozidla, jeho vybavení a dalších vnějších faktorech. U každého modelu je dojezd vypočítán na začátku životnosti baterie. Výpočet je pouze orientační a nemá smluvní hodnotu.

Chcete-li získat individuální kalkulaci, kontaktujte naše odborníky, kteří vám poskytnout konkrétní kalkulaci trasy na základě vašich provozních požadavků a přepravních tras.

Odesláním tohoto formuláře souhlasím s tím, že zadané informace bude Renault Trucks ukládat a budou použity jako součást žádosti o informace o tomto vozidle. Mé údaje mohou být poskytnuty také partnerům a síti Renault Trucks za účelem vyřízení mé žádosti.

Jaké faktory ovlivňují dojezd elektrického vozidla?

Spotřeba energie elektrického vozidla závisí na různých faktorech. Když je identifikujete předem, můžete posoudit své potřeby a dojezd svých elektrických vozidel.

Rychlost

Mezi rychlostí vozidla a jeho spotřebou energie existuje přímá úměra: čím rychleji se vozidlo pohybuje, tím více energie spotřebuje. To znamená, že nastavení rychlosti jízdy je důležité. Měli byste také vědět, že energii lze rekuperovat brzděním. Při správném používání lze dojezd vašeho vozidla zvýšit. 

Topografie

Rozhodující roli při dojezdu hraje také reliéf terénu. V kopcích vyžaduje motor více energie, a tím se snižuje dojezd. Při jízdě z kopce však elektrické vozidlo dobíjí akumulátor, protože energie potřebná k brzdění je znovu využita a "vrácena" do akumulátoru. Kopcovité trasy nebrání vaší investici do elektrického vozidla.

Příslušenství

Akumulátory elektrického vozidla pohání také příslušenství uvnitř vozidla. Používání klimatizace nebo topení má proto také vliv na jeho dojezd. Proto doporučujeme jejich střídmé používání.

Náklad

Stejně jako v případě dieselových vozidel je dojezd elektrického vozidla závislý na přepravovaném nákladu: čím těžší je náklad, tím více se snižuje dojezd.

Styl jízdy

Pro optimalizaci dojezdu elektrického vozidla se doporučuje zvolit plynulý a hospodárný styl jízdy: plynulá jízda a používání rekuperačního brzdění jsou postupy, které mohou optimalizovat dojezd vozidla.

Seznamte se s našimi 100% elektrickými vozidly

Renault Trucks D E-Tech

Renault Trucks D WIDE E-Tech

Renault Trucks Master E-Tech

Stáhněte si naši bílou knihu a získejte průvodce pro hladkou dekarbonizaci vašeho vozového parku

Jaká je podpora přechodu na elektrická nákladní vozidla?

Výběr elektrického nákladního nebo užitkového vozidla zahrnuje výběr nejefektivnějšího řešení dekarbonizace pro vaši společnost. Renault Trucks nabízí kompletní řadu 100% elektrických  vozidel na trhu od 3,1 do 44 tun. K dispozici máte poradenství našich odborníků na elektromobilitu, kteří vás doprovodí na cestě k energetické transformaci. Posoudí vaše potřeby, optimalizaci vašich celkových nákladů na vlastnictví a pomohou s vaším uhlíkovým hodnocením. Při volbě elektrického vozidla se můžete spolehnout na komplexní podporu od konfigurace, přes pořízení až po monitorování jeho provozu. Renault Trucks je vaším partnerem při dekarbonizaci a přechodu na elektromobilitu.