Článek

Design

A designer working on a concept truck design

DESIGNOVÉ PRVKY PRO ÚSPORU PALIVA

Renault Trucks předjímá budoucí vývoj, sdílí svou vizi  avantgardního designu a posytuje to nejlepší z nejnovějších inovací všem svým zákazníkům.

Na veletrhu IAA 2012 v Hannoveru představil Renault Trucks studii průmyslového designu dálkového vozidla, která se zcela zaměřuje na úsporu paliva. V tomto vozidle se snoubí ušlechtilé materiály, špičková aerodynamika a technologické inovace, kterými výrobci udává dlouhodobý směr jeho výzkumu v oblasti úspory paliva.

"Práce na CX/03 je studií průmyslového designu, nikoliv studií stylu," upozorňuje Hervé Bertrand, designér Renault Trucks. Toto vozidlo je zcela v souladu s předchozími výzkumy, které výrobce na tomto poli provedl, jako je například Optifuel Lab. "Cílem je podtrhnout úsilí Renault Trucks v oblasti úspory paliva," pokračuje Hervé Bertrand, "a poskytnout společnosti dlouhodobou orientaci pro budoucí výzkum." Proto má každý prvek vozidla velmi přesnou funkci, která se řídí především aerodynamikou a efektivitou.

 

STYL RENAULT TRUCKS 

Styl Renault Trucks spočívá v integraci požadavků budoucích uživatelů od samého počátku procesu navrhování. 

Síla a čistota linií, dynamické tvary, síla a osobitost předních částí vozidla: design řady Renault Trucks propůjčuje každému z jejích modelů individuální vzhled. Velmi žádaný vzhled, který vysvětluje úspěch Renault Trucks na 5 kontinentech.

 

ÚKOLEM DESIGNÉRA VOZIDEL RENAULT TRUCKS JE DÍVAT SE DO BUDOUCNOSTI A ODHADOVAT VKUS ZÁKAZNÍKA.

Vytváření vozidel budoucnosti je složitá operace, která vyžaduje úzkou spolupráci mezi konstruktéry a výrobou. Stovky návrhů a skic designérů Renault Trucks procházejí výběrovým řízením, které otevírá možnosti nových konceptů.

Nejde jen o návrh futuristických linií, ale také o přesné definování vnitřního i vnějšího prostředí, detailů (dveře, okna, střechy...) a všech dalších prvků začleněním technické architektury a inovací, které přinesou budoucímu modelu přidanou hodnotu.

Renault Trucks Design

 

 

 

GENIALITA ZNAČKY RENAULT TRUCKS

Renault Trucks Logo on a concept truck

Design jako výrazný aspekt image je klíčovým prvkem identity každého vozidla Renault Trucks. Vedle explicitního odkazu na profesi, pro kterou je vozidlo určeno, musí styling také podporovat image našich zákazníků.

Vozidlo je označeno logem Renault Trucks ve tvaru diamantu, symbolem kvality, který je synonymem francouzské kreativity po celém světě. Logo Renault Trucks je úzce spjato s hodnotami společnosti: design, který podtrhuje inovaci, péči a efektivitu.

 

Renault Trucks Radiance concept truck

RADIANCE

Nákladní vozidlo snů Renault Trucks.

Marketingové a produktové týmy Renault Trucks využily kulturního dědictví značky a jejích tří základních hodnot, kterými jsou inovace, efektivita a péče, a navrhly ideální tahač.

Renault Trucks Hybris concept truck

HYBRYS

Renault Trucks představuje Hybrys: inovativní městské vozidlo s hybridní technologií

Hybrys svým futuristickým designem vyjadřuje vizi značky Renault Trucks o budoucí městské dopravě. Je také progresivním krokem směrem k začlenění hybridních technologií do jejich produktů, které jsou již na trhu a nabízejí alternativní řešení k dieselovému motoru.

Ve své produktové řadě vozidel, zaměřené na místní samosprávy a údržbu komunikací, nabízí Renault Trucks jedinečnou škálu motorů a alternativních energetických řešení: bionafta, zemní plyn, diesel/elektrický bi-modal a 100% elektrický pohon.

Set canonical URL
Off