Dopravní řešení

Náhradní díly pro nákladní vozidla: ekonomická a ekologická údržba vozidel

4min
Man repairing trucks

"Renovace pro udržitelnost": to je cílem naší nabídky REMAN

V dnešní době se inovativnost neomezuje pouze na to, že děláte něco nového. Jde především o to, zůstat konkurenceschopným a současně omezit dopad na životní prostředí. Proto v Renault Trucks  věříme, že oběhové hospodářství, kterému se věnujeme řadu let, má smysl, a pokud jde o naše služby zákazníkům, je nabídka  REMAN jeho podstatou.

Náhradní díly Renault Trucks: výhody nabídky REMAN

 

Nabídka renovovaných náhradních dílů REMAN je důkazem, že je možné nabízet důmyslná, konkurenceschopná a výhodná řešení, která vám pomohou ve vašem podnikání a zároveň šetří přírodní zdroje a omezují dopad na životní prostředí. Proces renovace dílů probíhá ve specializovaných továrnách podle přísného průmyslového postupu, aby splňovaly stejné technické nároky jako díly nové. S nabídkou náhradních dílů  REMAN od Renault Trucks se můžete zaměřit na udržitelný rozvoj a zároveň ušetřit.

Oběhové hospodářství, které snižuje dopad vaší činnosti na životní prostředí.

Renovací náhradních dílů lze ušetřit 80 % CO2 , více než 85 % surovin a 80 % energie ve srovnání s výrobou nového dílu. Dokáže optimalizovat využití přírodních zdrojů a pomůže vaší společnosti prosazovat přístup oběhového hospodářství.

Až o 30 % levnější náhradní díly

Nezanedbatelná pro vaši finanční rozvahu není ani možnost opravy vašeho vozidla náhradními díly, které stojí o 30 % méně. Renovace a opětovné použití dílů namísto výroby nových nám umožňuje nabízet je za konkurenceschopné ceny.

Stejná záruka jako na nové díly

Na díly Renault Trucks REMAN se vztahuje dvouletá záruka stejně jako na nové originální díly. Během procesu renovace jsou díly, které již nesplňují nejnovější technické nároky, nahrazeny novými. Dvouletá záruka je závazkem, který dokládá vysokou spolehlivost našich renovovaných dílů REMAN.

Široká nabídka a optimální dostupnost

REMAN by Renault Trucks je široká nabídka 2 000 typů renovovaných dílů pro všechna vozidla našich modelových řad, které jsou dostupné v naší síti. Volbou této nabídky zkrátíte dobu odstávky vašich vozidel.

Renovované díly - výkon bez kompromisů 

Proces REMAN skutečně prodlužuje životnost vašeho vozidla. Díky přísnému průmyslovému procesu regulovanému evropskými orgány můžete dosáhnout výkonů identických s těmi, které nabízejí nové díly.

Oprava vozidla: jak funguje REMAN?

Proces REMAN je založen na sběru opotřebovaných dílů prostřednictvím naší sítě. Tyto díly jsou poté analyzovány, zabaleny a odeslány k renovaci. Dodržujeme přísný průmyslový proces, aby opotřebované díly měly stejnou charakteristiku jako ty nové. Tento proces se skládá ze sedmi hlavních fází.

Reman proces

 

Fáze 1: Příjem opotřebovaných dílů

Opotřebené díly z nákladních vozidel jsou dopraveny a uskladněny ve specializované továrně, kde čekají na renovaci.

Fáze 2: Demontáž

Každý díl je demontován podle přesného postupu a s použitím přizpůsobených nástrojů. Cílem je zachovat součásti, které lze následně znovu použít.

Fáze 3: Čištění a povrchová úprava

Po první životnosti obsahují některé komponenty zbytky maziva nebo nečistot. Proto je třeba je vyčistit, aby se jim vrátil původní vzhled. V závislosti na typu dílu lze použít průmyslové myčky, ohřev v peci nebo techniky pískování.

Fáze 4: Kontrola a třídění

Nelze použít všechny komponenty. Vyřazují se ty, které jsou příliš poškozené, opotřebované a ty, které nesplňují nejnovější technické normy. Kontrola je prováděna vizuálně a v případě potřeby pomocí testů jako je například zkouška těsnosti.

Fáze 5: Renovace komponentů

Všechny opotřebované díly, které lze znovu použít, jsou renovovány podle přísných podmínek, aby splňovaly stejné technické nároky jako díly nové. Díly jako kliková hřídel nebo hlava motoru jsou renovovány a ošetřeny.

Fáze 6: Opětovná montáž

Po vyčištění, renovaci a testování jsou komponenty znovu smontovány za účelem přestavby převodovek nebo jiných spojek. Vyřazené díly jsou nahrazeny novými. Procesy opětovné montáže jsou specifické pro továrnu REMAN. Nástroje, výrobní postupy a hodnoty krouticího momentu jsou shodné jako v případě nových originálních dílů.

Fáze 7: Závěrečné testování a kontrola kvality

Než každý renovovaný díl opustí výrobní závod a zamíří do našich skladů, prochází testem na konci výrobního procesu na zkušební stolici, který simuluje extrémní provozní podmínky, aby bylo možné využívat stejnou záruku jako na nový originální díl.

 

 

Reman proces II

Na které použité díly se vztahuje REMAN?

Reman díly

Katalog dílů REMAN by Renault Trucks obsahuje více než 2 000 typů dílů seskupených do šesti kategorií:

  • Poháněcí soustava
  • Elektrické a elektronické díly
  • Řízení a brzdová soustava
  • Chlazení motoru
  • Výfukové plyny a následné zpracování
  • Hlavní díly a komponenty motoru

Kategorie

Díly

POHÁNĚCÍ SOUSTAVA

Převodovka,

klec diferenciálu, sada spojky, servo ovládání spojky, koaxiální ovladač spojky, ovládání spojkového válce, řídící tyče

ELEKTRICKÉ A ELEKTRONICKÉ DÍLY

Alternátor, startér, řídící jednotka převodovky (GCU), řídící systém motoru (EMS), tachograf

ŘÍZENÍ A BRZDOVÁ SOUSTAVA

Vzduchový kompresor,

brzdový třmen, brzdové čelisti, brzdové ventily, brzdový válec, čerpadlo řízení, převodovka řízení

CHLAZENÍ MOTORU

Čerpadlo chladicí kapaliny,

klimatizace, vodní čerpadlo, ventilátor

VÝFUKOVÉ PLYNY A NÁSLEDNÉ ZPRACOVÁNÍ

Filtr pevných částic, čerpadlo močoviny, AdBlue® tryska, NOx senzor, Chladič EGR 

HLAVNÍ DÍLY A KOMPONENTY MOTORU

Motor a dílčí komponenty,

turbokompresor, vstřikovač, vstřikovací jednotka,

setrvačník

Proto je možné vyměnit turbokompresor, vstřikovací jednotku, chladič EGR, filtr pevných částic, převodovku nebo brzdový válec.

S nabídkou REMAN se postaráme o všechna vaše nákladní vozidla, od těch nejmenších, jako Renault Trucks Master až po ta největší jako Renault Trucks T High. Omezte dopad vaší společnosti na životní prostředí s naprostým klidem.

Kontaktujte nás

Odesláním tohoto formuláře souhlasím s tím, že zadané informace bude Renault Trucks ukládat a budou použity jako součást žádosti o informace o tomto vozidle. Mé údaje mohou být poskytnuty také partnerům a síti Renault Trucks za účelem vyřízení mé žádosti.
Souhlasím se zasíláním zpráv a informací o produktech a aktivitách Renault Trucks. Souhlas se zasíláním těchto zpráv lze kdykoli odvolat v každém e-mailu, který obdržíte.

Objevte naši modelovou řadu

Renault Trucks T High

Renault Trucks Master

Set canonical URL
Off