Dopravní řešení

Robustnost elektrických nákladních vozidel: snadný přechod na elektromobilitu

Elektromobilita

6min
Man charging a Renault Trucks E-Tech D

Elektrická vozidla: Prověřená technologie Renault Trucks

Renault Trucks byl prvním výrobcem nákladních  vozidel, který uvedl na trh řadu hybridních vozidel s elektrickým pohonem:  v roce 2009 model Hybrys Tech Premium Distribution a o rok později pak lehké užitkové vozidlo  Maxity Electric.  Ve spolupráci s partnerskými zákazníky  pokračoval vývoj elektrických nákladních vozidel pro provoz v reálných podmínkách a v roce  2018 byl na trh uveden model Master Z.E. Během této doby jsme získali tisíce dat o elektrických vozidlech pro zlepšení  jejich výkonu: údaje o akumulátorech, infrastruktuře, nabíjení ale také zpětnou vazbu od řidičů.

Díky těmto zkušenostech dnes nabízíme řadu 100% elektrických vozidel druhé generace pro provoz v prostém klidu a bez negativního dopadu na profitabilitu podnikání našich zákazníků.  Naši odborníci prošli školením a průběžně se vzdělávají v oblasti elektrických vozidel ať už jde o inženýry, kteří navrhují a konfigurují vozidla, mechaniky nebo obchodní zástupce.  

Renault-Trucks-E-Tech-range

V současné době spolupracujeme s řadou různě velkých dopravních společností, které se zavázaly k energetické transformaci. Od uvedení na trh v roce 2018 jsme našim zákazníkům dodali  více než 400 vozidel Master Electric.  Několik referencí:  v roce 2020 jsme švýcarské společnosti Migros Aare předali 20 vozidel Renault Trucks  Master E-Tech. O rok později se tato společnost rozhodla pro pořízení dalších 20 vozidel.  20 vozidel Renault Trucks D E-Tech  provozuje od začátku roku 2021 švýcarská společnost Feldschlösschen, dceřiná společnost skupiny Carlsberg, pro každodenní rozvoz piva v horských oblastech. V září roku 2021 si společnost Urby (Groupe La Poste), francouzský specialista na logistiku  objednala 20 vozidel Renault Trucks D E-Tech.

Technologie elektrických vozidel je nejvyspělejší a nejúčinnější možností, jak snížit emise uhlíku 

Elektrická technologie je nejlepší volbou pro dekarbonizaci vaší činnosti, protože je již vyvinutá a její výkon se neustále zlepšuje. Provozní dosah akumulátorů se neustále zvyšuje, což znamená, že do konce desetiletí budou pokryty všechny způsoby využití. Tato technologie produkuje nulové emise NOx a je při provozu tichá.

Kromě toho je důležité vzít v úvahu celkový dopad elektrické technologie na snižování emisí CO2. V Evropě totiž dochází ke stále větší dekarbonizaci odvětví elektrické energie. Je tomu tak proto, že se vyrábí převážně z obnovitelných zdrojů nebo jaderné energie. V současné době představují elektrická vozidla 55% snížení emisí CO2 ve srovnání s fosilní naftou.

Z hlediska energetické účinnosti, dostupnosti, investičních nákladů a nákladů na využívání je elektřina nejvyspělejší alternativní energií.

Reference

Delanchy Group provozuje elektrická vozidla Renault Trucks

Elektrické vozidlo zásobuje každou noc 15 prémiových pařížských obchodů

Feldschlösschen: Od roku 2013 nám elektrická vozidla poskytují konkurenční výhodu

"V kopcovitém terénu a při nízkých teplotách v zimním období byl průměrný dojezd vozidla 220 kilometrů."

The German company DB Schenker
Renault Trucks E-Tech D on the road

Nejdůležitější je nabídka dojezdu, který odpovídá vašim reálným požadavkům, ať už se jedná o jakoukoli činnost: městskou nebo regionální distribuci, rozvoz po stavbách nebo svoz odpadu. Naši odborníci vám navrhnou model(y) elektrických nákladních vozidel, který(é) nejlépe vyhovuje(jí) vaší činnosti. K dispozici máme také simulátor dojezdu elektrických vozidel. Potřeby zákazníků pokrývá naše řada 16, 19 a 26tunových vozidel. 

Stále se zvyšující výkon

Elektrická technologie se neustále vyvíjí a výkon elektrických nákladních vozidel je dnes srovnatelný s výkonem vozidel s dieselovým motorem při dodávkách a distribuci.. Díky podnětům z řad výrobců automobilů a nákladních vozidel se účinnost akumulátorů stále vyvíjí: nejen z hlediska dojezdu, ale také schopnosti rychlého nabíjení, zejména při částečném nabíjení. To je dlouhodobě základní trend, který je podporován vytvářením specializovaných infrastruktur.

Infrastruktura přizpůsobená elektrickým vozidlům

Souběžně s technologickým pokrokem se rozvíjí a zavádí také ekosystém elektromobility. Na jaře 2021 zveřejnila ACEA (Evropská asociace výrobců automobilů), jejímž členem je i  Renault Trucks, bílou knihu, v níž identifikovala požadavky výrobců z hlediska dobíjecích stanic v celé Evropě. Cíl je kvantifikován: do roku 2025 zajistit 10 000 až 15 000 veřejných dobíjecích míst a tento počet zvýšit na 50 000 do roku 2030

Využijte našich odborných znalostí v oblasti elektromobility a našeho know-how v oblasti údržby a servisu pro váš hladký přechod na elektrická vozidla. Chcete se dozvědět více? Kontaktujte nás!

Kontaktujte nás

Odesláním tohoto formuláře souhlasím s tím, že zadané informace bude Renault Trucks ukládat a budou použity jako součást žádosti o informace o tomto vozidle. Mé údaje mohou být poskytnuty také partnerům a síti Renault Trucks za účelem vyřízení mé žádosti.
Set canonical URL
Off