Reference

Elektrické vozidlo zásobuje každou noc 15 prémiových pařížských obchodů

#JoinTheGoodMove

Distribuce

3min
Renault Trucks D ZE Guerlain

Zpětná vazba - duben 2020

Sandrine Sommer je od roku 2007 ředitelkou pro udržitelnost ve společnosti Guerlain. Tato značka prémiových vůní, péče o pleť a make-upu používá od května 2014 vozidla Renault Trucks D se 100% elektrickým pohonem. Ohlížíme se za šesti lety intenzivních dodávek.

Renault Trucks D Z.E Guerlain Illustration

V květnu 2014 se společnost Guerlain rozhodla nově řešit městskou logistiku pro dodávky do našich 15 obchodů v centru Paříže, včetně obchodu na Avenue des Champs-Elysées 68. Rozhodli jsme se pro elektrický pohon! Je důležité si uvědomit, že naše společnost se od roku 2007 zcela zavázala k realizaci strategie udržitelného rozvoje prostřednictvím čtyř hlavních prioritních oblastí: ekodesign, biodiverzita, ochrana klimatu a sociální odpovědnost.

Guerlain: krása podporuje společnost díky udržitelné mobilitě

Jako ředitelka pro udržitelnost a členka řídícího výboru společnosti Guerlain jsem velmi hrdá na to, že všech našich 4 000 zaměstnanců, z nichž 2 500 pracuje na našich mezinárodních trzích, se zavázalo pracovat pro udržitelnější svět. Příroda je naší inspirací již od vzniku společnosti v roce 1828 a před více než 13 lety jsme ochranu přírody učinili ústředním bodem všeho, co děláme. Naším celopodnikovým cílem je nyní dosáhnout do roku 2028 uhlíkové neutrality. To znamená snížit hmotnost obalů našich výrobků - například hmotnost nádobky na krém Imperial Orchid jsme snížili o neuvěřitelných 60 % - a snížit náš uhlíkový dopad při přepravě.

Abychom nám pomohli tento cíl splnit, oslovili jsme již v roce 2014 našeho poskytovatele logistických služeb Speed Distribution, aby našel čisté a efektivní řešení včasného doručování pro našich 15 pařížských obchodů. Společnost Speed Distribution nám navrhla, abychom vyzkoušeli tehdejší prototyp elektrického 16tunového nákladního vozidla: Renault Trucks D. Po šesti letech stále používáme stejné vozidlo - každoročně obnovujeme smlouvu o pronájmu - a dokonce jsme mu dali přezdívku "Čmelák" podle našeho firemního znaku a našeho každodenního závazku k ochraně včel.

Dojezd 200 km s nulovými emisemi

Tím, že jsme se rozhodli používat elektrické nákladní vozidlo, jsme nejen snížili naše roční emise uhlíku o 30 tun, ale také jsme mohli zvýšit efektivitu. Díky tomu, že je vozidlo zcela tiché, můžeme nyní rozvážet zboží do našich obchodů i v noci. To znamená, že všech 15 obchodů má jistotu, že jsou plně zásobeny hned po otevření následujícího rána. Naši prodejní poradci také s hrdostí informují své zákazníky o tomto systému. Někteří jej dokonce používají jako výhodu při vysvětlování našeho závazku zákazníkům, kteří se stále více zajímají o ochranu životního prostředí.

Vozidlo každou noc ujede více než 200 kilometrů na cestě mezi naším výrobním centrem v Chartres, skladem Speed Distribution v Ivry-sur-Seine a našimi 15 obchody v centru Paříže. Na začátku jsme měli určité obavy z dojezdu vozidla, ale ukázalo se, že dokonale vyhovuje našim potřebám. Díky tomu se nám podařilo dosáhnout skutečně výhodného kruhu, protože nulových emisí dosahujeme od začátku až do konce logistické cesty, a ne jen na posledním kilometru.

Samozřejmě, že bez ohledu na to, jak je elektrické nákladní vozidlo efektivní, nemůže samo o sobě nikdy snížit všechny naše emise CO2, z nichž většina vzniká při letecké přepravě našich výrobků, ale přispívá nejen ke snížení emisí CO2, oxidů dusíku (NOx) a jemných částic, ale také ke snížení hlukové zátěže. V pařížském regionu se to ukázalo jako skutečný úspěch, a to nejen z hlediska image naší společnosti. V listopadu 2016 byl "čmelák" dokonce použit jako pojízdné holičství před našimi prodejnami na podporu charitativní sbírky Movember  

Nepochybuji o tom, že udržitelná mobilita v městském prostředí má ve společnosti Guerlain zářnou budoucnost, a již nyní se zabýváme podobnými projekty i v Belgii, Itálii a Španělsku.

Chemička a obalová inženýrka Sandrine Sommerová je od roku 2007 ředitelkou pro udržitelnost společnosti Guerlain. Od svého jmenování do této strategicky významné funkce je členkou řídícího výboru společnosti vyrábějící parfémy. Jejím posláním je snižovat dopady slavného Maisonu na životní prostředí a společnost. Její cíl: dosáhnout uhlíkové neutrality do roku 2028.

Set canonical URL
Off