Dopravní řešení

Který z alternativních pohonů je tím nejvhodnějším pro mou činnost?

Zelené energie

3min
Renault Trucks Z.E.

Jak vybrat to správné vozidlo pro mé podnikání? Která kritéria bych měl upřednostnit na základě mých obchodních cílů? Který typ alternativního pohonu  bych měl zvolit?  Mnoho dopravců si nyní klade právě tyto otázky. Renault Trucks vám pomůže najít to nejlepší řešení.

Podnikání v odvětví dopravy dnes není vůbec snadné. Jakoby zdravotní krize v roce 2020 nestačila, dochází k neustálému zvyšování regulačních nařízení a finančních poplatků. Omezení přístupu do center měst, tlak ze strany zákazníků, kteří chtějí využívat pouze dopravce šetrné k životnímu prostředí, tvrdá konkurence mezi dopravci, cenové války ... tato a další omezení zvyšují složitost výběru nejvhodnějších vozidel pro vaše podnikání, zejména pokud chcete využívat alternativních pohonů.

Kritéria výběru... Otázky, které byste si měli položit

Správná volba vozidla a jeho pohonu se bude lišit v závislosti na zeměpisné poloze, místních předpisech a trasách anebo ujetých vzdálenostech. Pro dálkovou přepravu, která překoná stovky kilometrů denně bez návratu do firmy, by byla nejvhodnější volba bionafty B100 , která přispívá ke snižování emisí CO2 až o 60%.

 

Pro regionální distribuci s denním nájezdem méně než 400 km a návratem do firmy pro nabíjení akumulátorů (6 až 12 hodin v závislosti na typu nabíjení) je volba elektrického vozidla tím pravým řešením. Vozidla s tímto typem pohonu jsou vhodná zejména pro noční dodávky v rámci měst, protože jsou velmi tichá a během provozu neprodukují žádné emise. (s výjimkou částic souvisejících s brzděním, které platí pro všechna vozidla).

 

Třetím možným typem alternativního pohonu je stlačený zemní plyn (CNG). Může pocházet z podzemní těžby (fosilní plyn) nebo ze zpracování domácího a zeleného odpadu (bioplyn). Vozidla na CNG snižují emise CO2 až o 70%. Dojezd vozidel může být až 800 km a díky konektorům kompatibilním se standardy VNG1 a VNG2, stejně jako u naftových vozidel, trvá tankování  jen několik minut.

Celkové náklady na provoz a podpora Renault Trucks

Renault Trucks pomáhá svým zákazníkům při výběru toho nejvhodnějšího vozidla pro jejich podnikání bez ohledu na to, jaký druh alternativního pohonu a paliva v rámci jeho pořízení zvažují. Renault Trucks nabízí řadu systémů, které mohou zákazníci využít při schůzce s našim obchodním zástupcem pro výpočet celkových nákladů na provoz vozidla. Tento výpočet zahrnuje různá kritéria jako kupní cenu, finanční poplatky (úvěr, leasing atd.), dotace, daňové zvýhodnění, náklady na palivo/ energie a náklady na údržbu vozidla. Zákazníkům se snažíme poskytovat maxmální podporu při rozhodování o volbě vhodného pohonu pro konkrétní aplikaci ve správný čas a na správném místě.

Range Simulator je nástroj používaný obchodními zástupci Renault Trucks, aby zákazníkům usnadnili přechod k elektromobilitě. Může simulovat používáné trasy, přepravované náklady, počet najetých kilometrů, povětrnostní podmínky a doporučit to  nejvhodnější řešení. Je tak přesný, že dokáže vypočítat, kolik energie na konci trasy dodání zbývá!

Všechna tato řešení pomáhají dopravním společnostem vybírat a provozovat vozidla, která mají menší dopad na životní prostředí, jsou energeticky efektivnější  a kompatibilní s obnovitelnými zdroji energií. Vozidla, která vyhovují jejich podnikání a přispívají ke snižování emisí CO2, oxidu dusíku (NOx) a jemných částic. To je nezbytné pro budoucnost, která bude šetrnější k životnímu prostředí. 

Set canonical URL
Off