Dopravní řešení

Náklady na elektrická nákladní vozidla: je elektromobilita drahá?

#JoinTheGoodMove

Elektromobilita

4min
Renault Trucks E-Tech C en charge dans un entrepôt

Kolik stojí elektrické nákladní vozidlo? V současné době je pořízení elektrického nákladního vozidla často nákladnější než pořízení vozidla se spalovacím motorem. Jeho provoz a údržba je však levnější, stejně jako náklady na spotřebu paliva. To vše, v některých případech také s ohledem na možnost využití vládních pobídek, může učinit celkové náklady na vlastnictví (TCO) konkurenceschopnými pro elektrická nákladní vozidla oproti nákladním vozidlům s naftovým motorem.

Podpora na míru od značky Renault Trucks při přechodu na elektrická vozidla

Přechod na elektromobilitu vyžaduje pečlivé plánování: poradenství odborníka vám umožní hladký přechod. Poskytujeme podporu na míru týkající se produktů a služeb  pro zachování vašeho provozního rozpočtu a usnadnění přechodu na elektromobilitu. Můžeme provést analýzu vašeho vozového parku, vypracovat plán přechodu na několik let a poskytnout vám kalkulaci snížení emisí CO2.

Elektrické nákladní vozidlo

Po analýze potřeb a požadavků spojených s vaší činností, vám naši odborníci doporučí vhodné  elektrické vozidlo. Naše produktová nabídka je nejšírší na trhu

  • Renault Trucks Master E-Tech 
  • Renault Trucks D E-Tech ad D Wide E-Tech 6x2 26 t
  • Renault Trucks T a C  E-Tech 44 t

Výběr vhodného vozidla probíhá na základě:

  • vašich požadavků na denní nájezd kilometrů
  • typu vaší obchodní činnosti
  • potřeby při nabíjení vašeho vozidla

Každé vozidlo je k dispozici se třemi až šesti sadami akumulátorů.

Poster de gamme Renault Trucks E-TECH pris lors des Electromobility Days

Náklady na elektrickou energii pro vozidlo

Lidé se často ptají, zda je skutečně levnější jezdit s elektrickými nákladními vozidly. S ohledem na nedávné zvýšení nákladů na naftu a elektřinu a s využitím předpovědi budoucích cen na základě finančních trhů se předpokládá, že náklady na energii na 1 km budou v Evropě v případě bateriových elektrických nákladních vozidel v průměru o 40 % nižší než v případě dieselových nákladních vozidel pro městské aplikace.

Cena elektrických nákladních vozidel: optimalizace nabíjení a životnost akumulátorů

Dobíjení lze provádět přímo ve vaší provozovně, v době mimo špičku přes noc, ale také během provozu. Existuje totiž možnost zajistit rychlé nebo částečné dobíjení, například během polední přestávky. Naši odborníci vám poradí s volbou nejvhodnější infrastruktury na základě vašeho podnikání a způsobu využívání vozidel.

Akumulátory elektrických vozidel se v současné době vyrábějí ve velkém. Jejich hmotnost a velikost se zmenšuje a snadnější je i jejich recyklace. Výroba elektrických nákladních vozidel je tak levnější. 

Roue de la décarbonation - étape 4 (nous pilotons la mise en œuvre et soutenons vos opérations) : un électricien intervient chez un client, à bord de son Renault Trucks E-Tech Trafic, pour la mise en marche de la borne de recharge
Renault Trucks E-Tech range outside

 

Renault Trucks E-Tech Master parked

Správa akumulátorů

Pokud chcete přejít na elektromobilitu, mohou být akumulátory důvodem k obavám. Abychom je zmírnili, zavazujeme se převzít odpovědnost za správu akumulátorů během celého životního cyklu vozidla; ať už jde o údržbu, repasování, druhý život nebo recyklaci. Jsme také jediným výrobcem, který vám smluvně garantuje použitelnou úroveň energie po každém plném nabití po celou dobu vlastnictví vozidla.

Smlouvy o údržbě

Naše elektrická vozidla jsou nabízena se smlouvou o údržbě Start & Drive Excellence, která zahrnuje prediktivní údržbu, náhradní díly podléhající opotřebení, opravy a nepřetržitou asistenci při poruše (včetně odtahu), což vám umožní rozložit náklady na údržbu vašich vozidel po celou dobu jejího trvání. Nečeká vás žádné nepříjemné překvapení nebo nečekané náklady. Elektrická vozidla Renault Trucks mají dvouletou záruku a servisní smlouva o údržbě může být v délce trvání  až  deset let.

Smlouvy o údržbě

Součástí každého zakoupeného vozida je sada Serenity, která zahrnuje smlouvu o údržbě s prediktivními službami a službami na dálku, včetně zákaznické datové podpory. Smlouva o údržbě zajišťuje kompletní krytí opotřebení komponentů, opravy a údržby. Prediktivní služby zahrnují prevenci odstávek, možnost aktualizace softwaru na dálku a navíc speciální nabídku odtahu, která pokryje až 2 bezplatné odtahy v případě nedostatku energie*. Zákaznická datová podpora spočívá v na míru připravených měsíčních reportech a ročním poradenství našich odborníků pro váš hladký přechod na elektromobilitu. Naše sada Serenity vám umožní rozložit náklady na údržbu vašeho vozidla po celou dobu trvání smlouvy. Nečekají vás tak žádná nepříjemná překvapení ani nečekané náklady. Vozidla Renault Trucks E-Tech mají dvouletou záruku a součástí každého z nich je sada Serenity až po dobu deseti let.

* Více informací ve všeobecných podmínkách 

salesman talking with a client at his desk

V každém kroku přechodu na elektromobilitu je zde Renault Trucks, aby podpořil vaše podnikání: vlastní analýza vaší činnosti, doporučení nejvhodnějších nákladních vozidel, řízení projektu nabíjecí infrastruktury a každodenní používání vašich nákladních vozidel. Vše zařídíme tak, abyste se mohli s klidným svědomím soustředit na své hlavní činnosti. Neváhejte nás kontaktovat a získat individuální nabídku nebo radu od našich odborníků na elektromobilitu.

Kontaktujte nás

Odesláním tohoto formuláře souhlasím s tím, že zadané informace bude Renault Trucks ukládat a budou použity jako součást žádosti o informace o tomto vozidle. Mé údaje mohou být poskytnuty také partnerům a síti Renault Trucks za účelem vyřízení mé žádosti.
Set canonical URL
Off