Dopravní řešení

Náklady na elektrická nákladní vozidla: je elektromobilita drahá?

Elektromobilita

4min
Deliver with a Renault Trucks Master E-Tech

Přestože pořizovací cena elektrických nákladních vozidel může být vyšší než u jejich dieselových protějšků, vládní dotace a nižší provozní náklady po dobu životnosti vozidla mají celkově pozitivní vliv na snížení celkových nákladů na vlastnictví (TCO). V některých provozech mohou elektrické nákladní vozidla během několika let dosáhnout parity s alternativami poháněnými naftou. S podporou značky Renault Trucks můžete již dnes výrazně dekarbonizovat svůj vozový park, aniž by to mělo dopad na vaše finanční toky. Níže se dozvíte, jak na to.

Nákup elektrických vozidel: zohledněte celkové náklady na vlastnictví

Přechod na elektromobilitu vyžaduje mnohem větší pozornost z hlediska celkových nákladů na vlastnictví než z hlediska pořizovací ceny. Ačkoli pořizovací cena vozidla s dieselovým motorem je dnes stále nižší než cena elektrického vozidla, rozdíl v nákladech se po dobu vlastnictví vozidla dramaticky snižuje. Při vyčíslování TCO se bere v úvahu několik faktorů:  pořizovací cena, náklady na energii, využití, údržba a zůstatková hodnota, financování a pojištění atd. A v mnoha případech je elektrické vozidlo konkurenceschopnější než dieselové.

Pomoc při nákupu elektrických vozidel

Podobně jako u elektrických lehkých užitkových vozidel se i na nákup nákladních elektrických  vozidel mohou vztahovat vládní dotace. Ta platí ve většině evropských zemí. Pro více informací se obraťte na zástupce Renault Trucks.

Snížení provozních nákladů

Elektrické vozidlo generuje nižší provozní náklady než nákladní vozidlo s dieselovým motorem. Neplatíte za naftu, a přestože elektrické vozidlo musíte stále dobíjet, dopad na rozpočet není úměrný nákladům na naftu.

Kromě toho jsou elektromotory konstrukčně jednodušší a snadněji se vyrábějí než spalovací motory. Náklady na jejich údržbu jsou proto výrazně nižší. Celkově a pro ekvivalentní konfiguraci se má za to, že provozní náklady elektrického  vozidla jsou o 30 % nižší než náklady naftového nákladního vozidla.

Podpora na míru od značky Renault Trucks při přechodu na elektrická vozidla

Přechod na elektromobilitu vyžaduje pečlivé plánování: poradenství odborníka vám umožní hladký přechod. Poskytujeme podporu na míru týkající se produktů a služeb  pro zachování vašehoho provozního rozpočtu a usnadnění přechodu na elektromobilitu. Můžeme provést analýzu vašeho vozového parku, vypracovat plán přechodu na několik let a poskytnout vám kalkulaci snížení emisí CO2.

master ze crop plug

Elektrické nákladní vozidlo

Po analýze potřeb a požadavků spojených s vaší činností, vám naši odborníci doporučí vhodné  elektrické vozidlo. Naše produktová nabídka je nejšírší na trhu počínaje  Renault Trucks Master  E-Tech 3,1 T až po Renault Trucks D Wide E-Tech 6x2 26 T. Výběr vhodného vozidla probíhá na základě:

  • vašich požadavků na denní nájezd kilometrů
  • typu vaší obchodní činnosti
  • potřeby při nabíjení vašeho vozidla

Každé vozidlo je k dispozici se třemi až šesti sadami akumulátorů.

  Renault Trucks Master E-Tech Renault Trucks D E-Tech Renault Trucks D Wide E-Tech
Kapacita akumulátoru 52 kWh 200 až 400 kWh 200 a 265 kWh
Dojezd 200 km 400 km 180 km

Dobíjení lze provádět na místě, v době mimo špičku přes noc, ale také během provozu. Je možné zajistit rychlé nebo částečné dobíjení, například během polední přestávky. Naši odborníci vám poskytnou potřebné poradenství, které vám umožní zvolit nejvhodnější instalaci infrastruktury v závislosti na vašem podnikání a způsobu využívání nákladních vozidel.

Renault Trucks E-Tech range outside

 

Renault Trucks E-Tech Master parked

Správa akumulátorů

Pokud chcete přejít na elektromobilitu, mohou být akumulátory důvodem k obavám. Abychom je zmírnili, zavazujeme se převzít odpovědnost za správu akumulátorů během celého životního cyklu vozidla; ať už jde o údržbu, repasování, druhý život nebo recyklaci. Jsme také jediným výrobcem, který vám smluvně garantuje použitelnou úroveň energie po každém plném nabití po celou dobu vlastnictví vozidla.

Smlouvy o údržbě

Naše elektrická vozidla jsou nabízena se smlouvou o údržbě Start & Drive Excellence, která zahrnuje prediktivní údržbu, náhradní díly podléhající opotřebení, opravy a nepřetržitou asistenci při poruše (včetně odtahu), což vám umožní rozložit náklady na údržbu vašich vozidel po celou dobu jejího trvání. Nečeká vás žádné nepříjemné překvapení nebo nečekané náklady. Elektrická vozidla Renault Trucks mají dvouletou záruku a servisní smlouva o údržbě může být v délce trvání  až  deset let.

Podpora financování

Při financování vaší investice se můžete spolehnout na finanční služby Renault Trucks. Jako odborníci v oboru nákladní dopravy vám můžeme nabídnout řešení na míru s vhodnými podmínkami pro elektromobilitu, která zohledňují veškeré vaše potřeby k optimálnímu provozu nákladního vozidla bez nepříjemných překvapení.

S finančními službami Renault Trucks můžete jedinou pevnou měsíční platbou pokrýt podvozek, akumulátory, nástavbu, smlouvu o údržbě a opravách, financování a pojištění*. V závislosti na místní legislativě může zahrnovat i nabíjecí infrastrukturu. Řídíme životní cyklus nákladního vozidla a jeho akumulátorů, abychom mohli efektivněji předvídat obnovu, když je potřeba.

Známe problematiku vládních a lokálních dotací v různých zemích a můžeme vám pomoci s potřebnými procesy k jejich zajištění.

*dostupné v závislosti na zemi

salesman talking with a client at his desk

V každém kroku přechodu na elektromobilitu je zde Renault Trucks, aby podpořil vaše podnikání: vlastní analýza vaší činnosti, doporučení nejvhodnějších nákladních vozidel, řízení projektu nabíjecí infrastruktury a každodenní používání vašich nákladních vozidel. Vše zařídíme tak, abyste se mohli s klidným svědomím soustředit na své hlavní činnosti. Neváhejte nás kontaktovat a získat individuální nabídku nebo radu od našich odborníků na elektromobilitu.

Kontaktujte nás

Odesláním tohoto formuláře souhlasím s tím, že zadané informace bude Renault Trucks ukládat a budou použity jako součást žádosti o informace o tomto vozidle. Mé údaje mohou být poskytnuty také partnerům a síti Renault Trucks za účelem vyřízení mé žádosti.
Set canonical URL
Off