Dopravní řešení

Záchranná a hasičská vozidla: bezpečný zásah v každém terénu

Stavebnictví

Distribuce

5min
Renault Trucks C with High Power Foam Fire appliances

Jako hasiči můžete být kdykoli povoláni k zásahu v jakékoli situaci a v jakémkoli typu terénu. Renault Trucks vám poskytuje své know-how a dlouholeté zkušenosti spolupráce s lokálními výrobci nástaveb, které vám pomohou zvolit ta nejlepší vozidla záchranných složek (cisterny, velkokapacitní čerpadla atd.). Nabízíme také poradenství v oblasti služeb, které pomáhají chránit vás i ostatní. 

Seznamte se s naší řadou záchranných vozidel

Renault Trucks spolupracuje s jednotkami hasičů více jak sto let. V návaznosti na toto dlouholeté partnerství, úzce spolupracujeme i s výrobci nástaveb, abychom vám nabídli nejvhodnější vozidla pro vaši činnost, navržená pro záchranné operace. Naše modely Renault Trucks Master, Renault Trucks D a D WIDE, Renault Trucks C a Renault Trucks K splní vaše požadavky ať už vyjíždíte k zásahu do města, na silnici, k lesním nebo domácím požárům, průmyslovým haváriím nebo speciálním operacím.

Hasičská vozidla: rychlý zásah za všech okolností

Můžete být povoláni k zásahu v jakémkoli terénu. Proto je nezbytné, abyste měli k dispozici snadno ovladatelná a kompaktní vozidla pro provoz ve městech s krátkým poloměrem zatáčení a dostatečným krouticím moment i při nízké rychlosti (900 ot./ min. pro model Renault Trucks C).

m poloměr zatáčení našeho Renault Trucks D

Zajištění vhodných pracovních podmínek pro hasiče

Pro zajištění maximální ochrany ostatních, musí hasiči chránit především sami sebe a seznámit se s podmínkami zásahu. Vše začíná nastartováním vozidla, a proto jsme vyvinuli klíč, který nelze ztratit. Renault Trucks navrhl také nízké schůdky pro bezpečné a snadnější nastupování a vystupování. 

Přístupový schůdek do nákladového prostoru Renault Trucks Master je pouhých 436 mm.

Katell Simon Produktový manažer

Rozměrné boční dveře až 1 270 mm poskytují snadnější přístup k vybavení. Všechna vozidla jsou dodávána s volným prostorem na podvozku a předpřipravena pro montáž různého vybavení nezbytného při zásahu: cisternové stříkačky, světelného agregátu, hydraulických nůžek anebo signalizačních světlometů. Vozidla určená k hašení požárů jsou odolná vůči žáru díky dílům z vysokopevnostní oceli a prochází zkouškou ohnivzdornosti při teplotě 130°C po dobu 10 minut. 

Hasičská vozidla: využijte dlouholeté spolupráce s lokálními výrobci nástaveb

Záchranná vozidla musí být připravena na všechny možné situace a místa zásahů, do kterých jsou povolána. Proto jsou naše podvozky navrženy tak, aby odpovídaly potřebám různých typů záchranných operací. Renault Trucks nabízí sedm různých typů podvozků  od 3,3 do 33 tun. Ty zahrnují záchranná asistenční vozidla jako Renault Trucks Master ve verzi furgon, vysoce výkonná hasičská vozidla Renault Trucks C nebo K a také Renault Trucks D.

Nástavbáři mají přistup na vyhrazený webový portál Renault Trucks, který obsahuje řadu užitečných informací:

  • Podrobné technické listy pro všechna vozidla
  • Výkresy v měřítku  1:20
  • Montážní návod

To jim usnadňuje práci a zkracuje dodací lhůty před dodáním vozidla. Tato úzká spolupráce také znamená, že se naše nabídky mohou vyvíjet na základě úkolů, kterými jste pověřeni a vašich profesionálních očekávání.

Plánovaná údržba vozidla pro snížení rizika jeho odstávek

Dostupnost vozidla a náhradních dílů je klíčová. Pro prevenci neplánovaných odstávek nabízí Renault Trucks inovativní službu Predict, která sleduje vaše vozidla prostřednictvím digitální platformy a důkladně monitoruje jejich provoz. V případě nutného servisního zásahu nebo výměny opotřebeného dílu,  vás kontaktuje technik Renault Trucks a dohodne s vám návštěvu servisu. Naším cílem je snížení rizika neplánovaných odstávek vozidla na minimum.

Snižte spotřebu vašich záchranných vozidel

Spotřeba paliv představuje hlavní nákladovou položku záchranných vozidel. Pro lepší správu vozového parku můžete využít systému Optifleet, inteligentního řešení pro správu vozového parku značky Renault Trucks, které lokalizuje vaše vozidla v reálném čase a zasílá vám informace o jejich spotřebě a jízdním stylu řidiče. Optifleet je dostupný prostřednictvím webového portálu nebo aplikace v chytrém telefonu. 

Set canonical URL
Off