Reference

Delanchy Group provozuje elektrická vozidla Renault Trucks

#JoinTheGoodMove

Distribuce

Elektromobilita

4min
Renault Trucks D Z.E. Delanchy

Brigitte Delanchy je generální ředitelkou tohoto rodinného podniku, který byl založen roku 1968 v Lorientu a nyní působí v rámci celé Francii se 3 200 zaměstnanci a 1 000 vozidly. Společnost, kterou řídí se zavázala k udržitelnému rozvoji, ochraně životního prostředí a provozuje elektrická vozidla Renault Trucks. Zde je příběh, který nám Brigitte vyprávěla. 

Miluji svoji práci! Řízení logistiky, zejména pokud jde o čerstvé produkty s dodáním do 24 hodin. To vyžaduje nejen efektivitu a pozornost věnovanou sebemenším detailům, ale také realistický přístup k inovacím. Když jsme se v roce 2017 rozhodli pořídit prototyp elektrického  vozidla značky Renault Trucks, byli jsme si dobře vědomi toho, že jde o investici do budoucna. Toto 100% elektrické a tiché vozidlo jezdí na trasách v Lyonu a jeho okolí. Každou noc dodává na trhy Les Halles Paul Bocuse v Lyonu mořské plody, které byly uloveny předešlý den v Lorientu a přepraveny našimi „klasickými“ chladicími vozidly.

Přirozeně jsme se tak rozhodli navázat na tento úspěch nákupem druhého elektrického vozidla - Renault Trucks D Z.E., který přepravuje v rámci Paříže zboží z mezinárodního velkoobchodního trhu Rungis. Tato investice je pro nás, vedle doplnění vozového parku, součástí strategie udržitelného rozvoje a energetické transformace, která začala v roce 2016 spoluprací s Energy Observer na projektu zaměřeného na vodíkový pohon. 

Energetická transformace dopravy

Kromě spolupráce s Energy Observer se těším na první vozidlo s vodíkovým pohonem. Můj otec Joseph, který založil společnost v roce 1968  s jedním z prvních nákladních vozidel Saviem, vždy věřil v budoucnost vodíku. Svým způsobem tak pokračuji v rodinné tradici! Jsem opravdu velmi pyšná, že aktivně přispíváme k energetické transformaci dopravy. Ve společnosti Delanchy to v praxi představuje dvě elektrická vozidla Renault Trucks, která jsou v provozu každou noc v Lyonu a Paříži. Nepochybuji o tom, že se jedná o řešení pro budoucnost a že se rozšíří.

Doufám, že v krátkodobém horizontu rozšíří náš vozový park další elektrická vozidla Renault Trucks, abychom zajistili dodávky zboží v rámci velkých měst, kde působíme - Paříž, Lyon, Marseille, Bordeaux, Toulouse, Annecy atd. 

Pro letošní rok 2021 zvažujeme pořízení asi 20 elektrických nákladních vozidel! Bez ohledu na finální počet však zůstaneme věrni Renault Trucks. Od začátku provozu prvního prototypu stál Renault Trucks po našem boku a prožíval toto dobrodružství společně s námi. Osobně mě velmi těší, že naše společnost přispěla svoji troškou k úspěšné sériové výrobě tohoto vozidla. 

Plnění závazků v oblasti sociální odpovědnosti firem

Používáním elektrických vozidel plníme závazky sociální odpovědnosti firem, které Delanchy Group přijala. Přispíváme ke snižování emisí oxidu dusičitého (NOx), CO2 a emisí jemných částic, jsme efektivnější a zlepšujeme image naší společnosti. Skutečnost, že naše elektrická vozidla jsou tak tichá, nám umožňuje dodávky v noci, bez přerušení dopravního řetězce, dopadu na životní prostředí a pohodlí obyvatel.

Naši řidiči jsou pyšní, že řídí elektrická nákladní vozidla a velmi nám usnadnili přechod z dieselových vozidel. Potvrzují jejich snadnou ovladatelnost a taky absenci jakéhokoli hluku, která je zpočátku trochu překvapila. Tato vozidla, která denně najedou až  100 kilometrů vyžadují méně údržby než jejich ekvivalenty se spalovacím motorem. To je třeba vzít v úvahu při výpočtu celkových nákladů na provoz těchto vozidel v průběhu času.

Set canonical URL
Off