Tisková zpráva

1 000 ELEKTRICKÝCH VOZIDEL VYROBENÝCH V TOVÁRNĚ RENAULT TRUCKS V BLAINVILLE-SUR-ORNE

Blainville_PR

Výrobní závod Renault Trucks v Blainville-sur-Orne významně přispívá k transformaci městské a příměstské dopravy a od roku 2020 sériově vyrábí 100% elektrická vozidla středně těžké řady. Z výrobní linky sjelo už 1 000 elektrických vozidel s hmotností 16, 19 a 26 tun, která jsou v provozu po celé Evropě.

Továrna Renault Trucks v Blainville-sur-Orne (Calvados) je v provozu od roku 1956 a vyrábí vozidla středně těžké řady a kabiny nákladních vozidel. Od března 2020 se specializuje na výrobu elektrických vozidel s hmotností od 16 do 26 tun. Pro zajištění výroby elektrických modelů je v rámci průmyslového areálu vyhrazena výrobní hala o rozloze 1 800 m², která je určena pro konečnou montáž.

Od roku 2020, kdy Renault Trucks zahájil sériovou výrobu elektrických modelů, poptávka po těchto vozidlech neustále roste. Díky flexibilitě a neustálému přizpůsobování průmyslových nástrojů se výrobní kapacita elektrických vozidel postupně zvyšuje, aby pokryla rostoucí poptávku, kdy se stále více zákazníků přiklání k dekarbonizaci dopravy.

V současné době se polovina elektrických nákladních vozidel prodávaných v Evropě vyrábí v závodě Renault Trucks v Blainville-sur-Orne.

 

Set canonical URL
Off