Tisková zpráva

Evropské společnosti rozšiřují své flotily o 100% elektrická vozidla Renault Trucks

Coca_cola_CZ

Značka Renault Trucks aktivně pomáhá svým zákazníkům v procesu dekarbonizace dopravy v širokém záběru působení a napříč celou Evropou. Řada významných dopravců se rozhodla vsadit na 100% elektrická vozidla francouzského výrobce v zájmu snížení produkce emisí v silniční dopravě.

Coca-Cola zajišťuje rozvoz svých produktů v Belgii prostřednictvím 30 vozidel Renault Trucks D a D Wide E-Tech

Společnost Coca-Cola Europacific Partners (CCEP) zabývající se výrobou a lahvováním nápojů, uvedla na belgickém trhu koncem loňského roku do provozu prvních 5 vozidel z celkové objednávky 30 elektrických vozidel Renault Trucks D a D Wide E-Tech. Vozidla zajišťují dodávky v oblasti Antverp.  

„V našem odvětví čelíme výzvám, které vyžadují rychlou adaptaci, ale současně hledáme dlouhodobá řešení. Investice do elektrických nákladních vozidel umožní společnosti Coca-Cola Europacific Partners snížit do roku 2030 emise CO2 o 30% v celém řetězci a stát se klimaticky neutrální do roku 2040,“ říká An Vermeulen, Viceprezident a ředitel společnosti Coca-Cola Europacific Partners pro Belgii a Lucembursko.

Konfigurace vozidel Renault Trucks, kterou Coca-Cola zvolila, umožňuje denní nájezd 200 km, což je více než dostačující pro pokrytí 40 % současných rozvozových tras. Každé vozidlo má k dispozici nabíjecí stanici pro úplné dobití akumulátoru přes noc. Tyto nabíjecí stanice jsou napájeny výhradně 100% zelenou energií.

Společnost Coca-Cola úzce spolupracovala s Renault Trucks na výběru nejvhodnějších nákladních vozidel a zajištění optimálních podmínek nakládky pro toto specifické použití: „Podrobně jsme analyzovali logistická data společnosti Coca-Cola, poté jsme vypracovali realistické simulace tras a provedli testy v reálných podmínkách s ohledem na spotřebu energie, ale také na pohodlí a bezpečnost řidiče," vysvětluje Siegfried Van Brabandt, generální ředitel Renault Trucks Belux. „Vozidla jsou vybavena 360° kamerovým systémem pro eliminaci mrtvých úhlů, zvukovým výstražným systémem pro varování chodců a cyklistů a prosklenými dveřmi na straně spolujezdce pro optimální viditelnost.“ Třicet elektrických vozidel uvedených do provozu je pro CCEP pouze prvním krokem. „Budeme pokračovat v postupné dekarbonizaci vozového parku až do roku 2030 a zároveň budeme sledovat vývoj na trhu, abychom mohli definovat budoucnost našeho vozového parku s ohledem na pokrytí delších vzdáleností, dojezdu vozidla a většího zatížení," vysvětluje An Vermeulen.

O čistotu ulic v Barceloně se postará 73 elektrických vozidel D a D Wide

Velký krok směrem k čistšímu a tiššímu životnímu prostředí pro své občany učinilo také město Barcelona, které v posledním výběrovém řízení na společnost zajišťující svoz komunálního odpadu zvolilo cestu dekarbonizované městské mobility. Vítězové výběrového řízení, společnosti CLD Sorigué, Urbaser a Valoriza (Sacyr Group), si vybrali Renault Trucks jako dodavatele 73 plně elektrických nákladních vozidel, která budou brzy vyjíždět do ulic katalánské metropole.

Díky komplexní nabídce elektrických nákladních vozidel byla značka Renault Trucks schopna nabídnout ideální řešení pro tento tendr. Zadní nakladače (jednokomorové a dvoukomorové), boční nakladače (pravé a levé), zametací a postřikovací cisterny, sklápěče s rukou a kabiny s nízkým nástupem pro větší pohodlí obsluhy: Renault Trucks D a D Wide E-Tech mohou být vybaveny různými typy nástaveb, které vyhovují potřebám městských a obecních samospráv.

Tato 100% elektrická vozidla jsou postupně dodávána k nástavbářům, včetně školení obsluhy o elektrické technologii a technice jízdy. První dodaná vozidla už usilovně pracují v ulicích města.

Francouzský vozový park společnosti XPO Logistics se rozroste o 100 elektrických vozidel Renault Trucks

Investice společnosti XPO navazuje na testování 100% elektrického 16tunového vozidla Renault Trucks D E-Tech v regionech Lyon a Paříž od října 2021. Renault Trucks je dlouholetým dodavatelem vozového parku společnosti XPO.

Společnost očekává, že do roku 2030 bude dodávat 25 % svých zakázek elektrickými vozidly, čímž sníží emise CO2 o více než 26 000 tun. Spoluprací se značkou Renault Trucks připravuje XPO svůj vozový park na nové předpisy, které budou upravovat vstup do městských oblastí, a zároveň pomáhá zákazníkům plnit jejich vlastní cíle v oblasti dekarbonizace. Společnost XPO uvedla, že jejím cílem je snížit emise skleníkových plynů ve Francii do roku 2030 nejméně o 25 % ve srovnání s rokem 2019.

Vozidla Renault Trucks E-Tech mají nosnost 18 až 21 palet a jsou vybavena motorem o výkonu 185 kW. S dojezdem až 250 km na jedno nabití sníží každé vozidlo emise CO2 odhadem o 45,7 t ročně ve srovnání s nákladními vozidly s dieselovými motory. Vozidla fungují bez přímých emisí CO2 a výrazně snižují znečištění hlukem a zápachem, díky čemuž jsou vhodná pro rozvoz v přetížených městských oblastech. Produkují také méně jemných částic a fungují s menšími vibracemi, což snižuje únavu řidiče. Každé vozidlo je vybaveno 360° kamerou pro ještě větší bezpečnost.

Bruno Kloeckner, generální ředitel XPO Logistics pro Francii, řekl: „Měli jsme velmi dobré zkušenosti s testováním prvního elektrického vozidla Renault Trucks pro rozvoz v městských oblastech. Naše nová zakázka na 100 elektrických vozidel je jedinečnou dohodou pro XPO i Renault Trucks ve Francii. Investovali jsme také do vybavení našich vozových parků více než 80 elektrickými dobíjecími stanicemi. Tyto závazky dokládají naše odhodlání přejít na udržitelnější silniční dopravu a co nejvíce podporovat naše zákazníky při dekarbonizaci jejich dodavatelského řetězce."

Christophe Martin, generální ředitel Renault Trucks Francie, dodal: „Jsme rádi, že můžeme přispět k energetické transformaci společnosti XPO největší dodávkou elektrických vozidel Renault Trucks ve Francii. Náš dlouhodobý vztah s XPO je založen na vzájemné důvěře a vzhledem k tomu, že Renault Trucks je lídrem v oblasti udržitelného rozvoje na francouzském trhu, je naší povinností následovat cestu k udržitelné dopravě."

Set canonical URL
Off