Tisková zpráva

INTERAKTIVNÍ TURISTIKA

Bourg_2

PROHLÍDKA TOVÁRNY RENAULT TRUCKS V BOURG-EN-BRESSE... Z POHODLÍ VAŠEHO DOMOVA!

Značka Renault Trucks, která staví na odkazu více než stoletého know-how v oblasti nákladních vozidel, je součástí francouzského automobilového dědictví. Výrobce se nyní rozhodl podělit se s širokou veřejností o dění v zákulisí výroby nákladních vozidel, a na svých internetových stránkách nabízí virtuální prohlídku montážního závodu v Bourg-en-Bresse.

Od roku 1894 má značka Renault Trucks své sídlo a továrny ve Francii, kde se navrhují a vyrábějí všechna její vozidla střední a těžké řady. Francouzský výrobce, který je nástupcem společnosti Berliet, má ve Francii čtyři výrobní závody, které se nacházejí v Lyonu, Blainville-sur-Orne, Limoges a Bourg-en-Bresse.

Renault Trucks nyní nabízí pohled do zákulisí výroby nákladních vozidel. Výrobce otevírá dveře svého závodu v Bourg-en-Bresse, vlajkové lodi francouzského průmyslu, kde se vyrábí vozidla dálkové a stavební řady.

Tato prohlídka je zdarma k dispozici na webových stránkách značky Renault Trucks.

 

360°prohlídka montážní linky

Tato prohlídka nabízí návštěvníkům možnost poznat interaktivní formou různé fáze montáže nákladního vozidla. Návštěvníci mají možnost sledovat linku v úhlu 360°, kde operátoři používají ergonomické nástroje a zařízení. Know-how je jedinečné, protože každé nákladní vozidlo je vyrobeno na míru konkrétním požadavkům zákazníka.

Návštěvníci mají k dispozici zvukový komentář ke každé ze 13 klíčových fází výroby nákladního vozidla, a to ve francouzštině nebo angličtině. K dispozici je také další obsah, který umožňuje další prohlídku stránek, včetně rozhovorů s operátory a techniky pracujícími na lince.

 

Závod v Bourg-en-Bresse v číslech

  • Montáž nákladního vozidla trvá 4,5 hodiny
  • Každých 8 minut sjíždí z linky jedno vozidlo
  • Pro montáž jednoho nákladního vozidla jsou zapotřebí 3 kilometry hadic a elektrických kabelů a 6 500 šroubů
  • Montážní linka v závodě Bourg-en-Bresse je dlouhá 500 metrů
  • Závod v Bourg-en-Bresse se rozkládá na ploše 117 hektarů a zaměstnává 1 350 lidí