Tisková zpráva

NOVÉ MODELY RENAULT TRUCKS D, D WIDE & C 2,3 M AŽ 10 % ÚSPORA PALIVA A NIŽŠÍ EMISE CO2

Renault Trucks D D Wide C 2.3m_0.png

Francouzský výrobce v roce 2023 zvýší energetickou účinnost svých vozidel určených pro distribuční a lehký stavební segment a současně sníží jejich enviromentální stopu. Díky optimalizovanému motoru, nové převodovce a sadě Fuel Eco+ bude spotřeba modelů Renault Trucks D, D Wide a C 2,3 m 2023 a s tím spojených emisí CO2 nižší až o 10%.

Každodenní práce řidičů v přeplněných centrech měst může být velmi náročná kvůli stresu spojeného s bezpečností všech účastníků silničního provozu, zajištěním nákladu a tlaku na vysokou produktivitu. Značka Renault Trucks dělá vše proto, aby řidičům usnadnila jejich práci a zvýšila výkonnost jejich vozidel.

Až 10% úspora paliva a nižší emise CO2 modelů Renault Trucks D, D Wide a C 2,3 m

V roce 2023 budou modely Renault Trucks D Wide a C 2,3 m 2023 vybaveny novým motorem DE11. Tento motor využívá nově tvarovaných patentovaných pístů s takzvaným „vlnovým“ efektem, který zlepšuje účinnost spalování zvýšenou tepelnou energií ve spalovacím prostoru, díky dokonalému využití kyslíku v palivové směsi. Nové motory jsou rovněž vybaveny vstřikovači paliva se zvýšenou přesností. Pro zvýšení celkové účinnosti se Renault Trucks zaměřil na snížení třecích ztrát. Byly přepracovány ojnice, písty a klikový hřídel včetně optimalizace systému odvětrávání směsi plynů a olejové mlhy. Bylo také vyvinuto nové výkonné turbodmychadlo s novými kuličkovými ložisky se zlepšenou dobou odezvy a olejové čerpadlo s proměnným průtokem to vše v kombinaci s olejem s nízkou viskozitou. V neposlední řadě se Renault Trucks rozhodl pro další optimalizaci systému následného zpracování výfukových plynů a novou řídicí jednotku motoru.

Renault Trucks D Wide a C 2,3 m jsou vybaveny robotizovanou převodovkou Optidriver nové generace. Volitelně je dostupný režim Eco, který umožňuje další snížení spotřeby paliva

Dalšího snížení spotřeby paliva o 5 % lze dosáhnout se sadou Eco+, která zahrnuje střešní spoiler, boční deflektory, odpojitelný kompresor vzduchu a automatické vypnutí motoru po třech minutách.

Kombinací všech těchto technologií lze dosáhnout až 10% úspory paliva v porovnání s předchozí generací Renault Trucks D Wide a C 2,3 m.

Renault Trucks D: Nová poháněcí soustava a automatická převodovka Optishift

Renault Trucks D s motory o objemu 5 a 8 litrů jsou vybaveny novou osmistupňovou převodovku Optishift. Plně automatický systém Optishift nabízí vynikající jízdní komfort, lepší ovladatelnost při nízkých rychlostech a nižší spotřebu paliva. Nová automatická převodovka Optishift je k dispozici i pro model Renault Trucks D 4x4. Nový režim Eco pro další snížení spotřeby je dostupný jako volitelná výbava.

Kombinací všech těchto technologií lze dosáhnout až 9% úspory paliva v porovnání s předchozí generací Renault Trucks D.

Zvýšená bezpečnost a pohodlí na palubě

Pohodlí řidiče bylo vždy jednou z hlavních výzev pro značku Renault Trucks, a proto bylo vylepšeno i u její distribuční řady vozidel.

Pro zvýšení bezpečnosti jsou vozidla Renault Trucks D, D Wide a C 2,3 m vybaveny systémem BirdView: čtyři kamery umístěné na vnější straně vozidla nabízejí panoramatický pohled zobrazovaný v reálném čase na 7" LCD displeji. To poskytuje řidiči dokonalý přehled o okolí na jediné obrazovce a bez mrtvých úhlů, což snižuje riziko nehody.

K vylepšenému designu a pohodlí na palubě Renault Trucks D, D Wide a C 2,3 m přispívají nové textilie potahů sedadel, lůžek a lavic. V souladu s novou harmonií kabiny mají ovládací tlačítka nové bílé podsvícení.

Služby na míru a úplná kontrola nákladů na provoz  

Dopravci si mohou pro zvýšení své profitability a snížení nákladů aktivovat ve vozidlech systém Optifleet pro správu vozového parku v reálném čase, který značka Renault Trucks nabízí.  

V praxi Optifleet umožňuje optimalizovat trasy z hlediska času a ujeté vzdálenosti díky lokalizaci vozidel v reálném čase - modul Map.

Modul Check sleduje spotřebu vozidel, zatímco funkce Ecoscore umožňuje vzdálené sledování jízdního stylu každého řidiče (spotřeba paliva, procento času ve volnoběhu, sešlápnutí brzdového pedálu atd.). Cílem je optimalizace spotřeby paliva a snížení emisí CO2 prostřednictvím analýzy jízdního stylu řidičů a v případě potřeby jejich proškolení v zásadách hospodárné jízdy.

Renault Trucks nabízí pro svá vozidla servisní služby Start & Drive na míru, které umožňují dopravcům maximalizovat jejich provozuschopnost a udržet náklady na údržbu a opravy pod kontrolou.  

Set canonical URL
Off