Tisková zpráva

Nový design a posílená bezpečnost distribuční řady vozidel Renault Trucks

Renault Trucks E-Tech D_02_0.png

Renault Trucks představuje nový design své distribuční řady, který čerpá inspiraci z lehkých užitkových a těžkých nákladních vozidel francouzského výrobce. Modely Renault Trucks D, D Wide, C 2.3 a Renault Trucks D a D Wide E-Tech se stávají pomyslným můstkem mezi oběma zmíněnými řadami.  Vedle nového designu přibyla řada nových prvků, které posilují bezpečnost řidičů a účastníků silničního provozu.

Vývoj designu exteriéru

Nový design vozidel řady D a D Wide, za kterým stojí tým designérů Renault Trucks, odráží jasné vizuální spojení mezi užitkovou a těžkou řadou vozidel značky.

LED světlomety ve tvaru písmene C vytvářejí nový světelný podpis, převzatý z automobilového průmyslu a podtrhují estetické propojení s užitkovými vozidly. Renault Trucks D a D Wide přebírá také designové prvky specifické pro těžkou modelovou řadu vozidel v podobě nové horní mřížky chladiče a tvaru "π" v přední části vozidla, jehož velkorysý prostor umožňuje dopravcům vlastní prezentaci.

U 100 % elektrických vozidel Renault Trucks D a D Wide E-Tech podtrhuje výrazný vizuální rozdíl kompletně lakovaná přední část vozidla, včetně mřížky chladiče. Tu navíc zdobí grafický prvek v podobě tenkého pruhu E-Tech, který zvýrazňuje celkový vzhled vozidla. Distribuční řada vozidel také hrdě nese nové logo značky.

Nové prvky pro posílenou bezpečnost v městském prostředí

V rámci aktivit spojených se svozem komunálního odpadu, rozvozu zboží nebo stavebních materiálů se vozidla Renault Trucks D a D Wide, C 2.3, Renault Trucks D a D Wide E-Tech často pohybují v hustě obydlených centrech měst s nedostatkem místa. S cílem snížit stres řidičů, zvýšit jejich bezpečnost a bezpečnost jejich nákladu, stejně jako ostatních účastníků silničního provozu, vybavila značka Renault Trucks svou distribuční řadu vozidel novými bezpečnostními prvky.

Madla a poloha zpětných zrcátek byly upraveny tak, aby zlepšily výhled a usnadnily průjezd úzkými ulicemi. Radary a kamery umístěné kolem celého vozidla poskytují informace v reálném čase a v případě potřeby upozorní řidiče, což přispívá k bezpečnější a snadnější jízdě.

Bezpečnost na silnici výrazně zvyšuje také řada systémů jako automatická kontrola tlaku v pneumatikách, varování při vyjetí z jízdního pruhu anebo upozornění při překročení rychlosti. Pro lepší viditelnost a bezpečnou jízdu jsou vozidla vybavena novými zpětnými zrcátky.

Set canonical URL
Off