Tisková zpráva

Renault Trucks otevírá v Lyonu nové prostory CampX

CampX_2_CZ

Renault Trucks otevírá ve svém v sídle v Lyonu CampX, nové prostory určené pro inovaci a spolupráci. Koncept CampX by Volvo Group, který již existuje ve Švédsku, Indii a USA, se nyní implementuje ve Francii. Jeho posláním je urychlit technologické a obchodní inovace propojením interních týmů s externími partnery, především startupy.

Při vysokém tempu vývoje technologií je zásadní držet krok s nejnovějšími trendy udržitelné mobility, aby naše nabídka zůstala relevantní a konkurenceschopná. CampX vychází vstříc ekosystému startupů, která se týká 3 oblastí: dekarbonizace, městské logistiky a provozuschopnosti.  Cílem CampX je vyvářet prostřednictvím inovativní spolupráce ještě efektivnější technická řešení, produkty a služby pro důležité budoucí výzvy.

CampX by Volvo Group se nachází v srdci centrály značky Renault Trucks v Lyonu byl navržen s cílem urychlit technologické a obchodní inovace poskytnutím prostorů a nástrojů, které umožňují odborníkům Renault Trucks úzce spolupracovat se startupy a partnerskými společnostmi.

Pro Renault Trucks jsou inovace a spolupráce klíčovými hnacími silami podnikání," vysvětlil Marc Bourgeois, vedoucí CampX Lyon. „Spojení našich odborníků s partnerskými startupy nám umožňuje urychlit inovace a přicházet s novými řešeními, která budou přínosem nejen pro zákazníky Renault Trucks, ale také pro průmysl a celou společnost.“

Podpis sedmi partnerských smluv

CampX prokázal svoji efektivitu podpisem 7 partnerských smluv a třicítkou společností ve svém portfoliu.  

„Jeden z projektů, na kterých pracujeme, má za cíl výrazně snížit prostoje nákladních vozidel způsobené problémy s elektroinstalací," vysvětluje Marc Bourgeois. „Sdílení znalostí a technologií mezi vybraným startupem a našimi odborníky nám umožnilo najít inovativní řešení, které zvýší produktivitu naší sítě a přispěje tak k lepší dostupnosti vozidel našich zákazníků.

Pragmatický přístup

„Tým CampX je otevřený žádostem kolegů z Renault Trucks, kteří hledají technologické nebo obchodní příležitosti společně s partnery. Jakmile se obě strany shodnou, mohou potenciálně vytvořit partnerství za účelem spolupráce a rychlého nalezení technických řešení," řekl Marc Bourgeois.

CampX Lyon je navržen tak, aby připomínal minikampus, a nabízí 400 m2 prostor vhodných pro spolupráci, včetně místnosti pro kreativitu, společenské zóny, mini amfiteátru a pracovních stanic, kde mohou týmy Renault Trucks a začínající firmy pracovat bok po boku na společných projektech. Vše je propojeno pomocí nejnovějších technologií.

Koncept CampX, vytvořený v roce 2019 Volvo Group, jejíž součástí je i značka Renault Trucks, je implementovaný také v závodech Volvo Group v Göteborgu (Švédsko), Bangalore (Indie) a Greensboro (USA). CampX umožnil k dnešnímu dni spolupráci se společností Volvo Group více než 50 startupům po celém světě.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Set canonical URL
Off