Tisková zpráva

T, C, K EVOLUTION

Paul Daintree, Renault Trucks Design Director

GENEZE DESIGNU

Renault Trucks mění vnější design svých modelů T, T High, C a K, které tak získávají sbevědomější a modernější vzhled. Paul Daintree, ředitel designu francouzského výrobce, se ohlíží za genezí těchto nových modelů, které nabízí vyšší komfort a produktivitu.

Týmy Renault Trucks Halle du Design pod vedením Paula Daintreeho od roku 2018 pracují na vývoji modelových řad T, T High, C a K, ve kterém se odráží úzká spolupráce s partnerskými zákazníky.

Úzká spolupráce se zákazníky pro stále optimálnější uživatelskou zkušenost

„Pro designéra je zásadní, aby v centru jeho uvažování a rozhodování stál koncový uživatel,“ vysvětluje Paul Daintree, ředitel designu značky Renault Trucks. „V našem designovém studiu jsme pořádali společné pracovní schůzky s našimi zákazníky, vyráželi jsme také do terénu, na depa a dálniční odpočívadla, abychom se setkali s dopravci a řidiči, pochopili jejich potřeby a reagovali na ně.“ Tato práce designérských týmů v terénu, informace získané od dealerské sítě a odborné znalosti inženýrů Renault Trucks, vytvořily základ změny vozidel z hlediska stylu a komfortu.

Odvážný, stylový exteriér

Přední část vozidel byla přepracována, aby se zvětšily proporce barevných ploch karoserie a umožnily lepší integraci firemních barev zákazníků," říká Paul Daintree. Světlomety byly kompletně přepracovány: LED technologie poskytuje lepší osvětlení, ale také umožnila designérům zmenšit velikost optiky a integrovat více funkcí do menšího prostoru. Nad světlomety byl přidán deflektor. „Proporce přední části vozidla byly upraveny, vzhled vozidla je tak více reprezentativní, působí sebevědoměji a je okamžitě rozpoznatelný."

Přední maska je propracovanější a vytváří sofistikovanější, automobilový vzhled. Funkce sklápění, pomocí níž lze mřížku proměnit v sedátko nebo schůdek, zůstává díky své oblíbenosti u řidičů stejná.

V neposlední řadě se zvětšila velikost loga Renault Trucks na přední mřížce. „Máme skvělá nákladní vozidla, na tento nový design jsme opravdu hrdi, a proto jsme se rozhodli ho podtrhnout," vysvětluje ředitel designu Renault Trucks.

Pohodlný a praktický interiér

V interiéru je kladen důraz na pohodlí řidiče. „Co se týče jízdního komfortu, jedním z požadavků našich zákazníků bylo, aby naše vozidla měla polohu za volantem podobnou osobnímu automobilu," pokračuje Paul Daintree. Nové modely Renault Trucks T, T High, C a K jsou vybaveny novým sloupkem řízení nastavitelným ve třech otočných bodech pomocí nožního zámku volantu a bezklíčovým startováním. Řidiči si tak mohou snadno přizpůsobit polohu za volantem podle své postavy a preferencí.

Vylepšení se dočkalo také pohodlí na palubě: „Rozhodli jsme se zlepšit pohodlí standardně nabízených lůžek zvýšením tloušťky, hustoty a zdvojnásobením počtu pružin v matraci." Pro naprosté pohodlí byl přidán také ochranný potah na matraci.

Designéři Renault Trucks také vytvořili větší úložné prostory, přidali speciální úložné prostory pro mobilní telefony nebo tablety a v jejich blízkosti umístili nabíjecí body USB. Byly navrženy také úložné prostory, například nová zásuvka pro bezpečné uložení notebooku nebo tabletu formátu A4.

A konečně, pro dokonalou relaxační atmosféru na palubě byly látky a barvy upraveny tak, aby zjemnily kontrasty a uvolnily oči řidičů, které jsou během jízdy vystaveny značnému tlaku. „Přestože jsou naše současná sedadla velmi oblíbená, rozhodli jsme se modernizovat materiály, zejména nahrazením kožených sedadel reliéfní látkou. V souladu s exteriérem dáváme najevo svou hrdost a logo naší značky je na sedadlech umístěno na viditelném místě," uzavírá Paul Daintree.