Tisková zpráva

T, C, K EVOLUTION DESIGNOVÁ SOUTĚŽ ETS2

Enes Bolat

VÍTĚZEM SE STAL TURECKÝ SOUTĚŽÍCÍ!

Na živém vysílání uspořádaném ve čtvrtek 8. července na Twitch účtu společnosti SCS Software, organizátora hry Euro Trucks Simulator 2, oznámila značka Renault Trucks jméno vítěze mezinárodní designové soutěže vyhlášené v květnu letošního roku. Vítězem se stal 18letý turecký student Enes Bolat.

Osmnáctiletý Enes Bolat má za sebou více než 2 200 hodin hraní a je vášnivým hráčem hry Euro Trucks Simulator 2. Mladý turecký student se však nehodlá stát řidičem kamionu, ale chce se věnovat kariéře v oblasti informačních technologií. Enes Bolat vytvořil svůj vlastní design pomocí softwaru pro zpracování fotografií: „Při tvorbě tohoto designu jsem se inspiroval světem rallye vozidel. Vytvořil jsem návrh pomocí specializovaného softwaru, pak jsem ho vymodeloval a přenesl do hry," vysvětluje mladík, který strávil dva týdny navrhováním svého vozidla Renault Trucks T High ve 3D.

Enes Bolat použil ve svém návrhu tři hlavní barvy: červenou, černou a odstíny šedé. Design světlometů zvýraznil a podtrhl přidáním červených pruhů.

Kabinu lemuje šachovnicový vzor, který odkazuje na rallye vozidla a její přední část doplňuje logo značky. Na bocích vozidla s názvem "Renault Trucks Diamond Evolution" se objevuje sada černých linií, které působí dojmem rychlosti a dodávají vozidlu štíhlý vzhled.

„Vozidla Renault Trucks jsem samozřejmě znal ze hry Euro Trucks Simulator 2, ale teprve po uvedení nových modelů ve hře můj zájem o tuto značku vzrostl," pokračuje Enes Bolat.

„Vzhled modelů T a T High Evolution se mi okamžitě zalíbil, zejména nový design světlometů. K účasti v soutěži mě motivoval projev ředitele designu Renault Trucks."  Mladý student si nikdy nepředstavoval, že získá první místo. Je neuvěřitelné vyhrát mezinárodní soutěž v této hře, která mě baví už mnoho let a mít v ní oficiálně zařazený vlastní návrh."

Včera večer, během akce pořádané značkou Renault Trucks a společností SCS Software na Twitch účtu organizátory hry Euro Trucks Simulator 2, měl Enes Bolat to potěšení vidět svůj návrh na skutečném vozidle Renault Trucks T High.