Dopravní řešení

Přeprava v těžebním sektoru: skutečná zátěž pro nákladní vozidla

Stavebnictví

5min
banner

Přeprava v těžebním sektoru je jednou z nejnáročnějších činností pro nákladní vozidla. Musíte se spoléhat na robustní vozidla, která jsou schopna přepravit velkou zátěž a přitom zajistit bezpečnost řidiče. Renault Trucks je zde se svojí řadou K - určenou pro těžké stavební obory - a nabídkou služeb speciálně navržených pro přepravu v těžebním sektoru.

Vozidla se sklápěcí nástavbou: objevte řadu Renault Trucks K

Modelová řada K je vybavena podvozkovým rámem, který umožňuje velké zatížení, což přispívá ke snížení počtu obrátek. Velké množství předpříprav usnadňuje montáže různých typů nástaveb.

Vyšší profitabilita vozidel se sklápěcí nástavbou, které je možné provozovat i na silnicích 

Modelová řada Renault Trucks K splňuje požadavky na mimořádné zatížení s vozidly, která lze provozovat na silnicích a nabízejí užitečné zatížení až  34 tun v případě modelu Renault Trucks K XTREM. Jeho zadní parabolické nebo poloeliptické pérování je připraveno na zatížení v rozmezí od 13 do 32 tun. Vozidlo je tedy možné využívat při těžbě materiálů v lomech a stejně tak i pro následnou přepravu do místa zpracování - to vše se stejným řidičem a menším počtem přepravních cyklů. Vaše náklady na dopravu a práci jsou tak nižší, zatímco roste vaše přepravní rychlost a profitabilita.

Renault Trucks K při přepravě v Nové Guinei

 

Vozidla pro přepravu v těžebním sektoru: bezpečnost na prvním místě

Spolehlivost a robustnost

Přeprava těžkých nákladů na bahnitých nebo prašných cestách v lomech představuje pro používanou techniku řadu omezení. Proto Renault Trucks nabízí jakou součást stavební řady K, určené pro stavební obory,  model K XTREM 8x4, který je ideální pro použití v nejnáročnějších podmínkách.

V porovnání se "standardním" modelem Renault Trucks K, disponuje K XTREM 8x4 speciálním vybavením, které zvyšuje jeho robustnost a chrání exponované díly, které jsou vystaveny zátěži zejména při přepravě v lomech:

  • Podvozkem se zesílenými výztuhami podélníků pro vyšší mechanickou odolnost rámu

  • Parabolickým pérováním se čtyřmi mazanými úchyty pro velmi náročný provoz

  • Cyklonickým hrubým filtrem vyhovující prašnému prostředí

  • Nádržemi pro Off road použití se světlou výškou až 500 mm

  • Ochranou exponovaných dílů

Některé díly včetně akumulátorů, brzd nebo pérování jsou vystaveny velké námaze při intenzivním používání. Pro snížení rizika jejich předčasného opotřebení, doporučuje Renault Trucks používat originální náhradní díly, které byly speciálně navrženy pro dané vozidlo a schváleny na základě přísných testů provedených v extrémních podmínkách.

renault trucks K
renault trucks K

Snadno ovladatelná vozidla

 
 

Je dobré mít robustní vozidlo, stejně tak je ale nezbytné, aby ho měl řidič kompletně pod kontrolou a bezpečně ho používal.  Pro zajištění správného použití vozidla a ochranu jeho mechanických částí, může být Renault Trucks K vybaven robotizovanou převodovkou Optidriver XTREM. Konstrukce vychází ze zesíleného vstupního hřídele disponujícího 6 segmenty namísto 4, upravených převodových soukolí a také řídicího systému řazení pro extrémní zatížení. U této převodovky jsou dostupné další jeden nebo dva pomalé převodové stupně (Xtended) pro zlepšení přenosu výkonu v nízkých rychlostech. 

Nájezdový úhel 32° 

Vaši řidiči se mohou spoléhat na nejlepší nájezdový úhel na trhu  a světlou výšku pod nápravou 380 mm pro zamezení poškození přední nápravy. Co se týče ovladatelnosti, je poloměr zatáčení pouhých 9 metrů (konfigurace 8x4). Renault Trucks K je vybaven také automatickou parkovací brzdou, která zvyšuje bezpečnost řidiče a ostatních pracovníků v těžebním sektoru.

Pokud jde o pohodlí a bezpečnost, mohou se vaši řidiči spolehnout na nouzové použití parkovací brzdy, kamery umístěné kolem vozidla, madla pro snadnější nastupování a boční schůdek pro přístup k nástavbě a kontrolu nákladu. 

renault trucks K
renault trucks K

Správa vozového parku v reálném čase

Optifleet je inteligentní systém pro správu vozového parku, který vám umožní lépe řídit dopravu materiálu z místa těžby do místa jeho dalšího zpracování. Toto řešení vám usnadní každodenní úkoly,  díky správě vozového parku v souladu s vašimi obchodními aktivitami.

Ušetřete palivo, zlepšete styl řízení svých řidičů a používání vozidla, sledujte dobu jízdy, jeho trasu a mějte přehled o jeho poloze v reálném čase.

Se systémem Optifleet můžete sdílet data svého vozidla s kýmkoli chcete, kdykoli chcete a jak chcete, prostřednictvím webového portálu, mobilní aplikace nebo integrací dat do systému třetí strany (API).

Snížení nákladů na údržbu

Při přepravě v těžebním sektoru podléhají některé komponenty vozidla, jako pérování nebo brzdy, rychlejšímu opotřebení. Pro snížení nákladů na údržbu doporučuje Renault Trucks náhradní díly z nabídky eXchange. Ta zahrnuje renovaci náhradních dílů, jejich kontrolu a opětovnou montáž na vozidlo. Na renovované díly je poskytnuta dvouletá záruka a splňují stejné technické nároky jako díly nové s výjimkou ceny.

 

Využijte naše nabídky financování přizpůsobené přepravě v těžebním sektoru na maximum

Při přepravě v těžebním sektoru není počet najetých kilometrů hlavní příčinou opotřebení vozidla. Proto Renault Trucks nabízí řešení financování a pojištění, které je přizpůsobené vozidlům provozovaným v těžebním sektrou. V případě, že potřebujete na své vozidlo zajisti montáž nástavby, vezmeme v úvahu dobu její přípravy a montáže a nabídneme vám finanční plány s délkou trvání, které nebudou ovlivňovat vaši činnost.

Pro více informací nebo cenovou nabídku nás kontaktujte!

Zvyšte svoji profitabilitu při přepravě v těžebním sektoru

Těžební činnost je provozována téměř nepřetržitě. Jakékoli přerušení přepravního řetězce má za následek ztrátu zisku na vaší straně. Pro zvýšení provozuschopnosti vašeho vozidla vám Renault Trucks nabízí službu Predict, jejímž cílem je prevence jeho nepředvídatelných odstávek. Informace o vozidle jsou zasílány na vyhrazenou digitální platformu, která sleduje jeho použití a informuje technika Renault Trucks o případném nutném servisním zásahu. Ten s vámi následně dohodne návštěvu servisu, ve kterém údržba proběhne, a to v době, která vám bude vyhovovat s ohledem na vaši činnost.

Težební oblast, ve které provozujete svá vozidla, nemusí mít nutně poblíž servis Renault Trucks, proto vám nabízíme možnost využít mobilní servisní dílnu. Naši mechanici dorazí na místo určení a provedou údržbu vašeho vozidla. 

FOR MORE INFORMATION, CONTACT US!

I agree that when submitting this form, Renault Trucks will store and keep my personal data as long as required to evaluate the information provided and in order to be able to contact me back about this specific subject. My data may also be transferred to Renault Trucks partners and distributors that will be able to handle my demand.
Set canonical URL
Off