Reference

Renault Trucks D - Itálie - Fratelli Iapichino SRL

Distribuce

5min
RENAULT TRUCKS D - ITALY - FRATELLI IAPICHINO SRL

Společnost Fratelli Iapichino převáží nová i ojetá vozidla do všech koutů Itálie s modelem Renault Trucks D – přepravníkem automobilů. Volba, kterou vysoce oceňují manažeři i řidiči pro nízkou spotřebu paliva, robustnost a pohodlí.

FRATELLI IAPICHINO SRL

 

2008: založení společnosti.

SÍDLO: Colorno, Parma.

OBOR PODNIKÁNÍ: přeprava a distribuce zboží.

OBLAST PŮSOBENÍ: celý apeninský poloostrov.

14: zaměstnanců, včetně 10 řidičů.

POČET UJETÝCH KILOMETRŮ: 120 až 130 000 km za rok na 1 vozidlo.

RENAULT TRUCKS D - ITALY - FRATELLI IAPICHINO SRL
Čím se zabývá Vaše společnost?

Enzo Iapichino — Fratelli Iapichino SRL je rodinná společnost, předávaná z otce na syna. Téměř výhradně přepravujeme vozidla a pracujeme se všemi značkami. Finanční krize přinesla nárůst objemu ojetých aut, přičemž nová vozidla byla poněkud opomíjena. V posledních dvou nebo třech letech jsou prodeje nových aut na vzestupu, tím se zvyšuje počet registrací a roste i naše podnikání. V roce 2012 jsme pořízením našeho prvního vozidla značky Renault Trucks, Renault Premium 460, začali rozšiřovat naši flotilu vozidel. Od té doby ujelo 500 000 km s 5 pravidelnými servisními prohlídkami, bez oprav a s pár litry oleje na každých 100 000 km… Jinými slovy, údržba našeho Renault Premium nás nic nestojí!

 

Jakým úskalím musíte čelit při provozování Vašich vozidel?

E. I. — Zásobujeme všechny části Itálie. Naše vozidla proto jezdí po dálnicích, silnicích, po úzkých a klikatých horských silničkách, kterých je v Itálii mnoho, ale také ve velkých městech a vesnicích. Naše vozidla musí být schopna projet kdekoli, být dobře ovladatelná a spolehlivá. Po naší první pozitivní zkušenosti s modelem Renault Premium jsme se tento rok rozhodli pro koupi nového Renault Trucks D. Stejně jako u ostatních dopravců je naší největší výdajovou položkou palivo. Můj bratr a já proto kontrolujeme spotřebu každého vozidla na 1 kilometr. A zjistili jsme, že Renault Trucks D má vynikající průměrnou spotřebu.

NÁZOR
FRATELLI IAPICHINO SRL - Renault trucks D

Santo Zambaldo, řidič Renault Trucks D.

„Většinou začínám mezi 6. a 7. hodinou ráno, podle denního plánu nakládek a vykládek. Jedu k prodejcům, přivezu jim vozy a potom se sem vrátím pro nový náklad. Je vidět, že Renault Trucks D patří do nové generace. Mám vše po ruce a už nemusím pustit volant, abych dosáhl na ovladače. Kabina je prostorná, s komfortním lůžkem. Je snadné se pohybovat uvnitř vozidla, výhled a pozice řízení jsou vynikající. Pokud jde o bezpečnost, kamera je skutečnou výhodou, upozorňuje na každé nebezpečí na silnici. Je to ideální pro práci, kterou dělám!“

Jaký je Váš názor na Renault Trucks D po několika měsících jeho provozu?

E. I. — První měsíce potvrdily naše mínění o vozidlech Renault Trucks obecně a o jejich zákaznickém servisu. Renault Trucks D je opravdu spolehlivý. Řazení je velmi klidné a velmi příjemné. Řidiči mi dokonce říkají: „Enzo, je to jako mít v rukou autobus!“ Jeho odolnost a ovladatelnost jsou ideální pro střední a velké vzdálenosti a také usnadňují jízdu po užších a klikatých silnicích. Nakládací a vykládací manévry jsou jednoduché, přizpůsobí se všem situacím, které vás po cestě mohou zastihnout. Nehledě na můj názor, jsou to naši řidiči, kdo nám dává tu nejlepší zpětnou vazbu ohledně kvalit Renault Trucks D. S našimi řidiči udržujeme vztahy založené na důvěře. A chceme, aby byli spokojení se svými vozidly, protože oni jsou ti, kteří je používají. V kabině se cítí opravdu v pohodě a lůžko je velmi komfortní. Na svém místě má řidič vše po ruce. Renault Trucks D se chová jako osobní auto. Je velmi stabilní v zatáčkách a nikdy nemá tendenci se naklánět na jednu či druhou stranu.

 

 

Jak byste definoval Váš vztah se zástupci Renault Trucks?

E. I. — Jsem velmi spokojen se vztahem, který jsme si za posledních pár měsíců vybudovali: zástupci Renault Trucks za mnou vždy přijedou, jsou ochotní, přátelští a v případě potřeby připraveni pomoci. Je to obchodník, který poskytuje svým zákazníkům skutečný dohled. Například je s námi v úzkém kontaktu od chvíle, kdy jsme si převzali vozidla. Důkladně nám popsal technickou stránku, nové funkce a vlastnosti modelů a poradil s optimalizací jejich provozu. A konečně, modelová řada Renault Trucks je spolehlivá a má nízké náklady na údržbu: v posledních letech na ni nebylo nutné provádět žádné opravy. A jsme vždy ohromeni počtem kilometrů navíc, které s Renault Trucks D ujedeme!

 

Set canonical URL
Off