Tisková zpráva

RENAULT TRUCKS T 480 VE SLUŽBÁCH ČESKÉHO BIATLONU

Biathlon

Logistická společnost DB Schenker ve spolupráci se svým smluvním dopravcem Pánek DOSP zajišťuje přesun české biatlonové reprezentace mezi jednotlivými zastávkami Světového poháru. V letošním roce se do bílého kolotoče závodů zapojil i Renault Trucks T 480, který biatlonistům přepravuje návěs se servisním zázemím.

Naše společnost se rozhodla pro obměnu tahače, který v uplynulých letech zajišťoval přepravu biatlonového návěsu. Hledali jsme spolehlivé vozidlo, jež bude vykazovat příznivou spotřebu a poskytne nám vysokou úroveň vybavení z hlediska bezpečnostních prvků a pohodlí pro řidiče,“ říká Tomáš Holomoucký, ředitel DB Schenker.

Renault Trucks T 480 je vybaven motorem DTI 13, řadou bezpečnostních technologií zajišťujících vyšší bezpečnost, jako například asistent při rozjezdu do svahu, adaptivní tempomat, elektronická kontrola stability nebo kontrola tlaku v pneumatikách. Hliníkové komponenty vozidla přispívají k jeho optimalizované hmotnosti a tím pádem také k příznivější spotřebě paliva. Kabina vozidla se pyšní maximální výbavou, ať už jde o kožená sedadla, navigační systém Roadpad, otočné sedadlo spolujezdce nebo televizi a pro dvoučlennou posádku, která se za volantem T 480 střídá, poskytuje potřebné a tolik žádané pohodlí.

„Moje předchozí osobní pozitivní zkušenost s legendárním modelem Magnum nás přivedla ke značce Renault Trucks a modelu T 480, který zcela naplnil naše očekávání! Při jízdě hojně využíváme systémů ekonomické jízdy a dosahujeme opravdu velmi dobré spotřeby, i když jezdíme do horských oblastí a přejezdy jsou mezi jednotlivými závody často krátké,“ dodává řidič soupravy Martin Žák.

Společnost DB Schenker

DB Schenker je jedním z předních světových poskytovatelů integrovaných logistických řešení a globálních spedičních služeb. Zajišťuje mezinárodní výměnu zboží formou silniční, železniční, letecké a námořní přepravy a to ve 130 zemích světa. Přesuny české biatlonové reprezentace na jednotlivé závody Světového poháru zajišťuje již čtvrtým rokem. Sportovní logistice se věnuje i v rámci partnerství s běžeckým seriálem SkiTour, včetně legendární Jizerské 50, nebo s projektem Běhej lesy.

Společnost Pánek DOSP

působí na českém dopravním trhu téměř 30 let. Její vozový park čítá více než 140 vozidel od dodávek až po nákladní vozidla, která zabezpečují plynulou přepravu nejen po území České republiky, ale i v rámci celé Evropy. Hlavní specialitou společnosti je přeprava kusových zásilek a mezinárodní přeprava výměnných nástaveb (WAB Kontejner). V rámci své činnosti zajišťuje i speciální přepravu, například náhradních dílů na letadla, a to vše pro společnost DB Schenker, jejímž je Pánek DOSP po řadu let smluvním partnerem, a která jejím prostřednictvím zajišťuje přepravu servisního návěsu české biatlonové reprezentace.