Dopravní řešení

5 klíčových bodů pro snížení spotřeby paliva vašich vozidel a emisí CO2

5min
p041396

Pokud provozujete nákladní dopravu, představují pohonné hmoty pro vaši firmu významné náklady. Navzdory prudce rostoucím cenám na čerpacích stanicích by spotřeba paliva u hospodárných a efektivních nákladních vozidel neměla být problémem. Snižování emisí CO2 je také v popředí zájmu, protože se snažíme dodržovat přísnější emisní předpisy. Naši odborníci vám pomohou vybrat správné vozidlo a konfiguraci, která splňuje vaše požadavky a nabízí co nejlepší spotřebu paliva, a je tak šetrnější k životnímu prostředí. Abychom vám pomohli, uvádíme 5 klíčových bodů, které je třeba mít na paměti.

Naučte své řidiče řídit hospodárně

Role řidiče je zásadní při snižování spotřeby paliva a při podpoře úspěchu vašeho podnikání.

Nabízíme školení oblasti hospodárné jízdy, která mohou probíhat buď v našem školicím středisku, nebo ve vašich vlastních prostorách s využitím vašich vlastních vozidel. Díky tomu budete moci rozvíjet know-how svých řidičů, což dlouhodobě přispěje k vaší ziskovosti.

Man standing next to a white board talking to other people seated

Monitorujte výkon svých vozidel pomocí Optifleet

Využitím nástrojů pro správu vozového parku budou metody hospodárné jízdy pro vaše řidiče hmatatelnější, zapojí je do dosahování cílů vaší společnosti v dlouhodobém horizontu a umožní vám vyhodnocovat přínosy. Aby bylo toto snížení efektivní, doporučujeme vám používat nástroj pro správu vozového parku, jako je například Optifleet. Tento nástroj, navržený a vyvinutý ve spolupráci s profesionály v oblasti nákladní dopravy, vám umožní sledovat skutečnou spotřebu paliva vašeho vozového parku, a to pro každé vozidlo zvlášť a pro každou trasu zvlášť. Z dostupných informací si můžete vybrat ty, které jsou pro vaši aktivitu nejrelevantnější. 

Spotřebu paliva lze vždy zlepšit, a pokud se budete řídit těmito radami, rychle zjistíte, že se vaše náklady a emise CO2 výrazně sníží.

Technologie pro úsporu paliva

V průběhu let jsme se zavázali vyvíjet a poskytovat velké množství technologických řešení s cílem snížit spotřebu paliva našich vozidel. Naše sada Fuel Eco nabízí řadu funkcí pro snížení spotřeby paliva vašich vozidel: automatické vypnutí motoru, blokování režimu "power" a čerpadla s proměnlivým průtokem. Tempomat rovněž integruje režim "Eco Cruise Control", který optimalizuje řazení rychlostních stupňů tak, aby upřednostňoval úsporu paliva.

Kromě toho jsou naše řady T, T Hight, C a K vybaveny novými motory DE11 a DE13, které ve spojení s pokročilými technologiemi, jako je Turbo Compound a specializovanými službami, vedou k výraznému snížení spotřeby paliva a emisí CO2, které dosahuje až -10 % (ve srovnání s předchozí generací motorů DTI 11 a DTI 13). Turbo Compound umožňuje vyvinout vyšší krouticí moment při nízkých otáčkách motoru. 

Kromě toho nový motor DE11 o výkonu 460 k, který bude k dispozici pro vozidla s pohonem D Wide a C 2.3, umožní snížení spotřeby paliva až o 10 %.

Renault Trucks rovněž doporučuje maximální rychlost vozidla 88 km/h. Ta je přednastavena jako výchozí v palubním softwaru nákladních vozidel, která opouštějí náš výrobní závod. Omezení rychlosti tímto způsobem skutečně ovlivní dobu jízdy jen o několik minut, ale představuje snížení spotřeby paliva o 1 % (při stejné jízdě rychlostí 90 km/h)!

Efektivní řešení údržby vozidel

U vozidel je nutné dodržovat pravidelné servisní intervaly. Vynechaná výměna oleje, nízký tlak v pneumatikách nebo nedostatečné seřízení kol zvyšují spotřebu paliva. To je důvod, proč nabízíme plánovanou údržbu vašeho vozového parku s použitím ORIGINÁLNÍCH náhradních dílů, na které se vztahuje originální záruka výrobce pro zajištění maximální provozuschopnosti vašich vozidel.

Renault Trucks T High being repaired

Maziva a konfigurace vozidla

Kromě zodpovědného řízení a plánované údržby jsme vyvinuli technické nástroje pro optimalizaci spotřeby paliva vašeho vozového parku. To obnáší používání vhodných a účinných maziv, která snižují tření hnacího ústrojí a chrání motor vašeho vozidla.

Při konfiguraci svých vozidel byste měli zohlednit dvě hlavní kritéria:

  • průměrný náklad přepravovaný vašimi nákladními vozidly
  • topografii terénu, po kterém budou jezdit.

V závislosti na vašich požadavcích vám doporučíme vhodný motor se správným výkonem. 

Stejně tak je pro zlepšení spotřeby paliva vašich nákladních vozidel důležité zvolit správný hnací hřídel a převodový poměr. Vyvinuli jsme výkonný nástroj, pomocí kterého můžete zjistit nejvhodnější hnací hřídel v závislosti na dvou výše uvedených hlavních kritériích a vašem použití: maximální požadovaná průměrná rychlost, montáž pneumatik atd.

Při rozhodování o nejvhodnější konfiguraci pro vaše nákladní vozidlo je třeba vzít v úvahu také aerodynamiku, která je sice často opomíjena, ale má zásadní význam. Renault Trucks T nabízí kabinu ve tvaru lichoběžníku s šířkou 2,3 m vpředu a 2,5 vzadu se sklonem čelního skla 12 %. Vozidlo je také  vybaveno různými typy střešních spoilerů. Pokud je vaší hlavní prioritou snížení spotřeby paliva, můžete se rozhodnout pro další aerodynamické komponenty: mezináprovové spoilery s nástavci rozšiřujícími spoiler, spoilerem integrovaným v optickém bloku, nebo spoilerem integrovaným v nárazníku.  V kombinaci mohou tyto komponenty úřispět ke snížení spotřeby paliva o více než 1 %. Po odečtení od počtu ujetých kilometrů by to mohlo znamenat značnou úsporu.

Ať už jsou vaše cíle pro snížení spotřeby paliva jakékoli, neváhejte nás kontaktovat.

AERODYNAMICKÝ DESIGN

Renault Trucks Aerodynamic Design

1- Různé typy střešních spoilerů

Pevné (88 mm), elektricky nebo ručně nastavitelné (285 až 496 mm) a boční otevíratelné spoilery.

2 - Sklon čelního skla 12°

3 - Spoiler integrovaný v nárazníku

4 – Kabina ve tvaru lichoběžníku

2,3 m vepředu a 2,5 m vzadu.

5 – Mezinápravové spoilery

S nástavci rozšiřujícími spoiler.

6 - Spoiler integrovaný v optickém bloku

7 - Prodloužený blatník

Zlepšuje obtékání vzduchu a omezuje stříkání vody.

Kontaktujte nás

Odesláním tohoto formuláře souhlasím s tím, že zadané informace bude Renault Trucks ukládat a budou použity jako součást žádosti o informace o tomto vozidle. Mé údaje mohou být poskytnuty také partnerům a síti Renault Trucks za účelem vyřízení mé žádosti.
Set canonical URL
Off