Dopravní řešení

5 klíčových bodů pro snížení spotřeby paliva a emisí CO2 vašich nákladních vozidel

5min
T High crossing a bridge

Pokud provozujete nákladní dopravu, představují pohonné hmoty pro vaši firmu významné náklady. Navzdory jejich prudce rostoucím cenám nemusí být spotřeba paliva vašich vozidel, která vstupuje do hry ještě před ujetím prvního kilometru, problémem. V popředí zájmu je také snižování emisí CO2 a proto se snažíme dodržovat přísnější emisní předpisy. Naši odborníci jsou připraveni vám pomoci s výběrem správného vozidla a konfigurace, které splňují vaše požadavky, nabízí co nejlepší spotřebu paliva, a jsou tak šetrnější k životnímu prostředí. Abychom vám pomohli, uvádíme 5 klíčových bodů, které je třeba mít na paměti.

Lidský aspekt: školení řidičů

Úloha řidiče je zásadní pro snížení spotřeby paliva a následně pro podporu vašeho podnikání. Investice do školení znamená hledat výsledky v dlouhodobém horizontu. Nabízíme školení v oblasti hospodárné jízdy, která mohou probíhat buď v našem školicím středisku, nebo ve vašich vlastních prostorách s využitím vašich vlastních vozidel. Díky tomu budete moci rozvíjet know-how svých řidičů, což dlouhodobě přispěje k profitabilitě vašeho podnikání.

Man standing next to a white board talking to other people seated

Hodnocení výkonu

Zavedením systému pro správu vozového parku budou zásady hospodárné jízdy pro vaše řidiče hmatelnější, zapojí je do dosahování dlouhodobých cílů vaší společnosti a umožní vám jejich vyhodnocení.  Pro efektivní snížení spotřeby doporučujeme využití systémun pro správu vozového parku, jako je například Optifleet. Tento nástroj, navržený a vyvinutý ve spolupráci s profesionály v oblasti nákladní dopravy, vám umožní sledovat skutečnou spotřebu paliva vašeho vozového parku, a to pro každé vozidlo zvlášť a pro každou cestu zvlášť. Z desítek dostupných dat si můžete vybrat ta, která jsou pro vaši činnost nejdůležitější. Tyto údaje můžete využít k identifikaci osvědčených postupů a zlepšení, která je třeba provést na podporu řidičů při jejich hospodárné jízdě.

Spotřebu paliva lze vždy zlepšit, a pokud se budete řídit těmito radami, rychle zjistíte, že se vaše náklady a emise CO2 výrazně sníží. Naši odborníci a školitelé jsou připravení vás podpořit společně se systémem Optifleet.

Výhody technologií a našeho palubního softwaru

V průběhu let jsme se zavázali vyvíjet a poskytovat velké množství technologických řešení s cílem snížit spotřebu paliva našich vozidel. Naše sada Fuel Eco zahrnuje různé inovace pro snížení spotřeby paliva vašich vozidel, jako je automatické vypnutí motoru, bez režimu power a čerpadlo  řízení s proměnným průtokem nebo systém Eco Cruise Control.

Kromě toho jsou naše řady T, T High, C a K vybaveny novými motory DE11 a DE13, které společně s pokročilými technologiemi jako je Turbo Compound a nabídkou specializovaných služeb mohou snížit spotřebu paliva a emisí CO2 až o 10 % (ve srovnání s předchozí generací motorů DTI 11 a DTI 13). Turbo Compound umožňuje dosáhnout vyššího krouticího momentu dodávaného při nižších otáčkách motoru.  Podobně řešení Smart Torque Control maximalizuje dobu strávenou v zóně s nejlepší účinností motoru bez vlivu na komfort ovládání vozidla. Renault Trucks dále pokračuje ve vylepšování prediktivního tempomatu Optivision

V roce 2023 budou modely D Wide a C 2.3 vybaveny novým motorem  DE11, který v kombinaci s  dalšími technologieme umožní dosáhnout až 10% úspory spotřebu paliva.

Renault Trucks rovněž doporučuje maximální rychlost vozidla 88 km/h. Ta je přednastavena jako výchozí v palubním softwaru nákladních vozidel, která opouštějí  výrobní závod. Omezení rychlosti tímto způsobem skutečně ovlivní dobu jízdy jen o několik minut, ale představuje snížení spotřeby paliva o 1 % (při stejné jízdě rychlostí 90 km/h)!

Efektivní řešení pro údržbu a servis vozidel

U vozidel je nutné dodržovat pravidelné servisní intervaly. Vynechaná výměna oleje, nízký tlak v pneumatikách nebo nedostatečné seřízení kol zvyšují spotřebu paliva. Proto pro váš vozový park nabízíme služby pravidelné údržby s použitím ORIGINÁLNÍCH náhradních dílů, na které se vztahuje záruka výrobce, díky níž budou servisovaná vozidla déle na cestách.

Renault Trucks T High being repaired

Specifické konfigurace, oleje a možnosti

Kromě zodpovědného řízení a plánované údržby jsme vyvinuli technické nástroje pro optimalizaci spotřeby paliva vašeho vozového parku. To obnáší používání motorových olejů vhodných pro potřeby vašeho nákladního vozidla. Můžete si vybrat z široké nabídky olejů, které snižují tření hnacího ústrojí a chrání motor vašeho užitkového nebo nákladního vozidla.

Při konfiguraci svých vozidel byste měli zohlednit dvě hlavní kritéria:

  • průměrný náklad přepravovaný vašimi nákladními vozidly
  • Topografie terénu, po kterém budou jezdit

V závislosti na vašich požadavcích vám doporučíme vhodnou výkonovou variantu motoru pro vaše použití.

Stejně tak je pro zlepšení spotřeby paliva vašich nákladních vozidel důležité zvolit správný hnací hřídel a převodový poměr. Vyvinuli jsme výkonný nástroj, pomocí kterého můžete zjistit nejvhodnější hnací hřídel v závislosti na dvou výše uvedených hlavních kritériích a vašem použití: maximální požadovaná průměrná rychlost, montáž pneumatik atd.

Při rozhodování o nejvhodnější konfiguraci pro vaše nákladní voidlo je třeba vzít v úvahu také aerodynamiku, která je sice často opomíjena, ale má zásadní význam. Design Renault Trucks T byl navržen tak, aby zlepšoval koeficient odporu vzduchu:  kabina ve tvaru lichoběžníkovu a čelní sklo se sklonem 12%  . Vozidlo je  standardně vybaveno integrovaným spoilery, který lze nastavit do 5 různých poloh. Pokud je vaší hlavní prioritou snížení spotřeby paliva, můžete zvolit boční spoilery nebo  mezinápravové spoilery s nástavci rozšiřujícími spoiler. Tyto komponenty mohou příspívat k nižší spotřebě paliva o více než 1 %  a při počtu najetých kilometrů znamenat značnou úsporu.

Ať už jsou vaše cíle pro snížení spotřeby paliva jakékoli, neváhejte nás kontaktovat.

Odesláním tohoto formuláře souhlasím s tím, že zadané informace bude Renault Trucks ukládat a budou použity jako součást žádosti o informace o tomto vozidle. Mé údaje mohou být poskytnuty také partnerům a síti Renault Trucks za účelem vyřízení mé žádosti.
Set canonical URL
Off