Dopravní řešení

5 klíčových bodů pro snížení spotřeby paliva vašich nákladních vozidel a emisí CO2

5min
p041396

Pokud provozujete nákladní dopravu, představují pohonné hmoty pro vaši firmu významné náklady. Navzdory prudce rostoucím cenám na čerpacích stanicích by spotřeba paliva u střízlivých a efektivních nákladních vozidel neměla být problémem. Snižování emisí CO2 je také v popředí zájmu, protože se snažíme dodržovat přísnější emisní předpisy. Naši odborníci jsou zde proto, aby vám pomohli vybrat správné vozidlo a najít konfiguraci, která splňuje vaše požadavky a nabízí co nejlepší spotřebu paliva, a je tak šetrnější k životnímu prostředí. Abychom vám pomohli, uvádíme 5 klíčových bodů, které je třeba mít na paměti.

Naučte své řidiče řídit racionálně

Role řidiče je zásadní při snižování spotřeby paliva a při podpoře úspěchu vašeho podnikání.

Nabízíme školení v oblasti hospodárné jízdy, která mohou probíhat buď v našem školicím středisku, nebo ve vašich vlastních prostorách s využitím vašich vlastních vozidel. Díky tomu budete moci rozvíjet know-how svých řidičů, což dlouhodobě přispěje k vaší ziskovosti.

Man standing next to a white board talking to other people seated

Monitorujte výkon svých nákladních vozidel pomocí Optifleet

Zavedení nástrojů pro správu vozového parku učiní metody ekologické jízdy pro vaše řidiče hmatatelnějšími, zapojí je do dosahování cílů vaší společnosti v dlouhodobém horizontu a umožní vám vyhodnocovat přínosy vynaložených snah. Aby bylo toto snížení efektivní, doporučujeme vám používat nástroj pro správu vozového parku, jako je například Optifleet. Tento nástroj, navržený a vyvinutý ve spolupráci s profesionály v oblasti nákladní dopravy, vám umožní sledovat skutečnou spotřebu paliva vašeho vozového parku, a to pro každé vozidlo zvlášť a pro každou cestu zvlášť. Ze všech dostupných datových položek si můžete vybrat, zda chcete hlásit ty, které jsou pro vaši aktivitu nejrelevantnější. Tyto údaje můžete využít k identifikaci osvědčených postupů a zlepšení, která je třeba provést na podporu řidičů při jejich ekologické jízdě.

Spotřebu paliva lze vždy zlepšit, a pokud se budete řídit těmito radami, rychle zjistíte, že se vaše náklady a emise CO2 výrazně sníží. Naši odborníci a specialisté v těchto oblastech vědí, jak vás podpořit a vést k přizpůsobení řešení Optifleet vaší činnosti.

Benefit from our fuel efficiency software technology

V průběhu let jsme se zavázali vyvíjet a poskytovat velké množství technologických řešení s cílem snížit spotřebu paliva našich vozidel. Náš paket Fuel Eco zahrnuje různé inovace pro snížení spotřeby paliva vašich vozidel, jako jsou konfigurovatelné funkce zastavení/spuštění motoru, blokování režimu "power" a čerpadla s proměnlivým průtokem. Tempomat rovněž integruje režim "Eco Cruise Control", který optimalizuje řazení rychlostních stupňů tak, aby upřednostňoval úsporu paliva.

Kromě toho jsou naše řady T, T Hight, C a K vybaveny novými motory DE11 a DE13, které ve spojení s pokročilými technologiemi, jako je "Turbo Compound" a specializované služby, vedou k výraznému snížení spotřeby paliva a emisí CO2, které dosahuje až -10 % (ve srovnání s předchozí generací motorů DTI 11 a DTI 13). "Turbo Compound" umožňuje vyvinout vyšší točivý moment při nízkých otáčkách motoru. Podobně řešení "Smart Torque Control" maximalizuje dobu strávenou v zóně nabízející nejlepší výkon motoru, aniž by to mělo vliv na manévrovací schopnosti. 

Kromě toho nový motor DE11 o výkonu 460 k, který bude k dispozici pro vozidla s pohonem D Wide a C 2.3, umožní snížení spotřeby paliva až o 10 %.

Renault Trucks rovněž doporučuje maximální rychlost vozidla 88 km/h. Ta je přednastavena jako výchozí v palubním softwaru nákladních vozidel, která opouštějí náš výrobní závod. Omezení rychlosti tímto způsobem skutečně ovlivní dobu jízdy jen o několik minut, ale představuje snížení spotřeby paliva o 1 % (při stejné jízdě rychlostí 90 km/h)!

Zvolte si nejefektivnější řešení pro údržbu a servis svých nákladních vozidel.

U vozidel je nutné dodržovat pravidelné servisní intervaly. Vynechaná výměna oleje, nízký tlak v pneumatikách nebo nedostatečné seřízení kol zvyšují spotřebu paliva. To je důvod, proč nabízíme plánovanou údržbu vašeho vozového parku s použitím ORIGINÁLNÍCH náhradních dílů, na které se vztahuje originální záruka výrobce, která udrží opravená vozidla na cestách déle.

Renault Trucks T High being repaired

Použití specifické konfigurace, maziv a možností

Kromě zodpovědného řízení a plánované údržby jsme vyvinuli technické nástroje pro optimalizaci spotřeby paliva vašeho vozového parku. To obnáší používání motorových maziv vhodných pro potřeby vašeho nákladního vozidla. Můžete si vybrat z široké řady vysoce výkonných maziv, která snižují tření hnacího ústrojí a chrání motor vašeho vozidla.

Při konfiguraci svých vozidel byste měli zohlednit dvě hlavní kritéria:

  • průměrný náklad přepravovaný vašimi nákladními vozidly
  • topografii terénu, po kterém budou jezdit.

V závislosti na vašich požadavcích vás nasměrujeme k motoru vhodnému pro vaše použití se správným výkonem.

Stejně tak je pro zlepšení spotřeby paliva vašich nákladních vozidel důležité zvolit správný hnací hřídel a převodový poměr. Vyvinuli jsme výkonný nástroj, pomocí kterého můžete zjistit nejvhodnější hnací hřídel v závislosti na dvou výše uvedených hlavních kritériích a vašem použití: maximální požadovaná průměrná rychlost, montáž pneumatik atd.

Při rozhodování o nejvhodnější konfiguraci pro váš nákladní automobil je třeba vzít v úvahu také aerodynamiku, která je sice často opomíjena, ale má zásadní význam. Renault Trucks T byl již od fáze konceptu navržen tak, aby měl snížený součinitel odporu vzduchu. Z tohoto důvodu má kabina lichoběžníkový tvar; vzadu je širší než vpředu a čelní sklo je o 12 % skloněné dozadu. Vozidlo je také standardně vybaveno integrovaným deflektorem, který lze nastavit do 5 různých poloh. Pokud je vaší hlavní prioritou snížení spotřeby paliva, můžete se rozhodnout pro těžké aerodynamické komponenty. Můžete si vybrat zesílené boční deflektory, nástavce kapotáže nad podvozkem nebo nástavce dveří. V kombinaci by tyto komponenty mohly snížit spotřebu paliva o více než 1 %. Po odečtení od počtu ujetých kilometrů by to mohlo znamenat značnou úsporu.

Ať už jsou vaše cíle pro snížení spotřeby paliva jakékoli, neváhejte nás kontaktovat.

AERODYNAMICKÝ DESIGN

Renault Trucks Aerodynamic Design

1- Různé typy střešních deflektorů

Pevné (88 mm), ručně nastavitelné od 285 do 496 mm (rychlé nastavení volitelné) - skládací boční deflektory.

2 - 12° sklon čelního skla

3 - Nárazník s integrovaným spoilerem

4 – Lichoběžníková kabina

2,3 m vpředu a 2,5 m vzadu.

5 – Spravedlivé rozšíření

Na rámech a nástavcích dveří.

6 - Deflektor začleněný do optický blok

7 - Podběhy kol

Zlepšete proudění vzduchu a snižte množství vody cákance.

Souhlasím s tím, že po odeslání tohoto formuláře bude společnost Renault Trucks uchovávat a uchovávat mé osobní údaje tak dlouho, jak to bude nutné k vyhodnocení poskytnutých informací a k tomu, aby mě mohla kontaktovat zpět ohledně tohoto konkrétního tématu. Mé údaje mohou být rovněž předány partnerům a distributorům společnosti Renault Trucks, kteří budou schopni vyřídit mou poptávku.
Set canonical URL
Off